کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی میزبان رالی دوستانه کریدور شمال ـ جنوب

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران، مراسم استقبال از رالی بین‌المللی اتومبیل‌رانی کریدور شمال ـ جنوب را با حضور مقامات و سفرای کشورهای روسیه، آذربایجان، هند و ایران برگزار می‌کند.

به‌گزارش میراث آریا به نقل از روابط‌عمومی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی، این رالی که از شهر دهلی‌نو کشور هندوستان آغاز شده و هدف آن ایجاد ارتباط ورزشی، فرهنگی و دوستی بیشتر میان چهار کشور هند، جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان و روسیه و تبیین اهمیت و احیای مسیر ترانزیتی شمال ـ جنوب است، در مسیر بازگشت 8 خرداد ماه به تهران خواهد رسید.

شرکت‌کنندگان در رالی دوستانه هند ـ روسیه، در آغاز پس از عبور از مسیر دریایی بندر ناواشیوا در هندوستان به بندرعباس در جنوب ایران رسیدند و 10 اردیبهشت‌ماه، همزمان با روز ملی «خلیج‌فارس» این شهر را به مقصد بندر آستارا در شمال کشورمان ترک کردند.

پس از آن اتومبیل‌رانان با خروج از مرز زمینی آستارا، حرکت خود را به سمت باکو و سپس شهر تاریخی سن پترزبورگ روسیه ادامه دادند. رالي مذکور در مسير برگشت روز 7 خرداد 1397 از مرز آستارا وارد کشور می‌شود و پس از عبور از شهر رشت به تهران می‌رسد.

کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به‌عنوان عضو رسمی «فدراسيون بين‌المللي اتومبيلراني (FIA)» و «اتحاديه جهاني جهانگردي (AIT)» با بيش از هشتاد سال تجربه‌ در زمينه فعالیت‌های اتومبيل‌راني و تسهیل در عبور و مرور گردشگران داخلی و خارجی، مراسم استقبال از این رالی را با حضور سفرای کشورهای روسیه، آذربایجان و هند و برخی مقامات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارت امور خارجه و وزارت راه و شهرسازی، در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار خواهد کرد.

همچنین کانون از طریق مذاکره و هماهنگی با سازمان‌ها و ادارات استان‌ها و شهرهای مختلف کشور شرایطی فراهم کرده تا شرکت‌کنندگان در رالی بتوانند به سهولت از کلیه جاذبه‌ها و اماکن تاریخی، گردشگری و ... مسیر خود بازدید کنند.

در ادامه مسیر نیز از برخی شهرهای ایران از جمله یزد، کرمان، زاهدان، چابهار، بندرعباس، اصفهان و شیراز عبور کرده و 13 خرداد از مرز بندرعباس از كشور خارج خواهد شد.

اصلاح شده دوشنبه, 07 خرداد 1397 05:42

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top