موزه ملی ایران استانداردهای لازم را برای برگزاری نمایشگاه‌های خارجی دارد

خبرگو: رئیس موزه ملی ایران گفت: برگزاری نمایشگاه موزه لوور نشان داد که موزه ملی ایران تمام استانداردهای لازم را برای برگزاری نمایشگاه‌هایی در این سطح دارد.

جبرئیل نوکنده رئیس موزه ملی ایران گفت: نمایشگاه موزه لوور در تهران یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای موزه‌ای در کشور بود که با موفقیت برگزار شد.

او با بیان اینکه این نمایشگاه مورد استقبال طیف‌های مختلف جامعه قرار گرفت، تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه جانبی عکس‌های شادروان عباس کیارستمی، بسیاری از هنردوستان و هنرمندان را به سوی موزه ملی ایران کشاند، 248945 ایرانی، 2745 خارجی و در مجموع 251690 نفر از نمایشگاه موزه لوور بازدید کردند.

نوکنده برپایی نشست‌های تخصصی به صورت دو هفته یکبار که با حضور متخصصان موزه لوور همراه بود را از دیگر برنامه‌های جنبی این نمایشگاه دانست و اضافه کرد: بسیاری از مقامات عالی رتبه کشور، سفرا، وزرا و نمایندگان مجلس از این نمایشگاه بازدید داشتند، نمایشگاه موزه لوور باعث شد تا توجه به موزه ملی و بازدید از موزه افزایش داشته باشد.

رئیس موزه ملی ایران اظهار کرد: هماهنگی بین سازمان میراث‌فرهنگی، شهرداری، صدا و سیما برای برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه موزه لوور بسیار شایان توجه بود، همچنین همکاری و مشارکت سفارت فرانسه در ایران و وزارت امور خارجه کشورمان در برپایی این رویداد فرهنگی بزرگ قابل تقدیر است.

نوکنده گفت: مخاطبان و بازدیدکنندگان نمایشگاه موزه لوور درخواست تداوم این رویه و برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی را داشتند و ما نیز تلاش خواهیم کرد تا روند برگزاری رویدادهایی از این دست ادامه داشته باشد.

او با تأکید بر اینکه برپایی نمایشگاه موزه لوور نشان داد، موزه ملی ایران استانداردهای لازم را برای برگزاری نمایشگاه‌هایی در این سطح را دارد، افزود: برگزاری سه نمایشگاه خارجی به ما این فرصت را می‌دهد تا برای ادامه این روند با کارنامه موفق و قابل قبولی با سایر کشورها در مورد برپایی نمایشگاه‌های مشترک به گفت‌وگو بنشینیم.

رئیس موزه ملی ایران اضافه کرد: در این نمایشگاه بازدیدکنندگان با فرهنگ‌های مختلف و آثار تمدنی مصر، بین‌النهرین، ترکیه و ... آشنا شدند.

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top