افزایش تبادل گردشگر میان دو کشور هند و ایران با ارز دیجیتال
 ایران و هند راه های ارتقای ظرفیت های گردشگری میان دو کشور را در شرایط تحریم بررسی کردند
 
به گزارش خبرگو در روز گذشته معاون رئیس جمهور در دیدار با سفیر هند در ایران گفت :
فرهنگ، ملت‌ها را به هم متصل می‌کند و روابط آنها را توسعه می بخشد. وی افزود: آمادگی زیادی وجود دارد که تفاهم‌ نامه فرهنگی بین دو دولت هند و ایران عملیاتی شود، زیرا روابط تاریخی از سالها پیش میان دو کشور برقرار است.
علی اصغر مونسان اضافه کرد : روابط خوب بین ایران و هند در حوزه فرهنگ، سیاست و اقتصاد اهمیت زیادی دارد، با این حال تبادل گردشگران میان هند و ایران به حد نصاب نرسیده است ؛ این قابلیت وجود دارد که تبادل گردشگر بین دو کشور افزایش یابد.
 رئیس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تصریح کرد : با توجه به مشکلاتی که آمریکا پدید آورده است، می‌توان برای توسعه گردشگری بین ایران و هند و افزایش تبادل گردشگر صندوق مشترک ارز دیجیتال ایجاد کرد، همچنین با صدور ویزای الکترونیکی، گردشگران هندی می‌توانند هم زمان با ورود به فرودگاه های ایران ویزا دریافت کنند.
او ادامه داد : زمینه‌های افزایش همکاری بین دو کشور ایران و هند وجود دارد، سازمان میراث‌ فرهنگی از اینکه موانع موجود را در مسیر این همکاری با کمک مسئولان کشور هند بررسی و مرتفع کند، استقبال می کند. باید با معرفی نمایندگان دو کشور این موضوع پیگیری شود.
مونسان، معاون صنایع‌دستی را به‌عنوان نماینده سازمان برای بررسی و ارائه راهکارهای افزایش همکاری در سه حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، معرفی کرد.
وی افزود : از مسئولان کشور هند دعوت می‌کنیم تا از شهر همدان که پایتخت گردشگری قاره آسیا در سال 2018 معرفی شده است بازدید کنند و در همایش ماه آگوست که سازمان جهانی گردشگری به همین مناسبت در همدان برگزار خواهد کرد، حضور یابند.
در این دیدار سفیر هند در ایران گفت : یکی از مهم‌ترین ماموریت‌هایی که در ایران دنبال می‌کنم، افزایش ارتباطات فرهنگی بین دو کشور است. ارتباطات هدفمند و سازنده نشان می‌دهد اراده‌ای قوی برای افزایش ارتباط بین ایران و هند وجود دارد و سفرهای متقابل مسئولان ارشد کشورها مایه خرسندی است.
سائوراب کومار تصریح کرد : ما خواهان عملیاتی شدن مفاد تفاهم‌نامه ای هستیم که میان سازمان میراث فرهنگی و شورای روابط فرهنگی هند وجود دارد.
وی ادامه داد: «فستیوال هند که آیین و فرهنگ این کشور را معرفی می کند، در ماه آگوست در ایران برگزار خواهد شد و امیدواریم این جشنواره در افزایش ارتباطات دو کشور سودمند و اثرگذار باشد.
او همچنین گفت: رویداد «همدان 2018» بسیار حائز اهمیت است ؛ همدان یکی از مهمترین شهرهای تاریخی جهان به شمار می رود و نمایندگانی از کشور هند در همایش مربوط به این رویداد بزرگ شرکت خواهند کرد.
سائوراب کومار اضافه کرد : خوشبختانه زمینه صادر شدن ویزای الکترونیک فراهم شده است و به همین دلیل شاهد افزایش تعداد گردشگرانی هستیم که از هند به ایران سفر می کنند و امیدواریم به کمک تسهیلاتی که در نظر گرفته می شود در آینده تبادل گردشگر بین دو کشور بیش از پیش افزایش یابد.
سفیر هند در ایران گفت : ایران یکی از بزرگ‌ترین کشورهای تامین‌کننده نفت هند است، با توجه به خروج آمریکا از برجام و تحریم‌هایی که اخیراً اعمال شده است، مسئولان هندی در حال مذاکره هستند که مکانیسم‌های بانکی را بررسی کنند تا با وجود این شرایط، مبادلات اقتصادی بین ایران و هند برقرار باشد.
او اظهار کرد : هند از سه کشور اروپایی عضو برجام، درخواست کرده است تا بسته پیشنهادیشان را آماده و اجرایی کنند، هند با ایران همکاری خواهد کرد تا عبور از این شرایط فراهم شود و ما امیدواریم روابط بین دو کشور ارتقا یابد.
سائوراب کومار در پایان گفت : هند همچنین برنامه های فرهنگی تدارک دیده است ؛ یکی از این برنامه ها، برنامه تبادل فرهنگی در مورد زبان سانسکریت است که با حضور اندیشمندان، زبان شناسان، ادیبان و صاحب نظران ایرانی و هندی در کشور ایران صورت خواهد گرفت، همچنین صد و پنجاهمین سالگرد مهاتما گاندی همزمان با هند در سایر کشورها از جمله ایران برگزار خواهد شد. خوشبختانه سفر دو بانوی خلبان هندی با یک هواپیمای تک موتوره به دور دنیا نیز در پیش است ؛ این دو گردشگر در شهرهای بندرعباس، رفسنجان، اصفهان، تبریز و کرج توقف خواهند نمود.
اصلاح شده پنج شنبه, 04 مرداد 1397 17:51
برچسب ها

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top