شرکت‌های خرد صنعت بیمه با هم ادغام شوند

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وجود شرکت های کوچک کمکی به صنعت بیمه نمی کند و بهتر است این شرکت ها در یکدیگر ادغام شوند.

 

به گزارش خبرگو ،سیدناصر موسوی لارگانی از تعدد شرکت های کوچک فعال در صنعت بیمه گلایه کرد.

وی افزود: هرچند به نام توسعه بخش خصوصی شرکت های متعددی در صنعت بیمه ایجاد شده است و بسیاری از بانک ها برای خود شرکت بیمه هم تاسیس کرده اند اما ایجاد این شرکت ها کمکی به توسعه صنعت بیمه در کشور نمی کند.

وی خواستار نظارت جدی تر بیمه مرکزی بر فعالیت ها شرکت های بیمه در کشور شد تا مشکلی همچون ورشکستگی بیمه توسعه برای دیگر شرکت های بیمه تکرار نشود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر بیمه های کوچک را ادغام نکنیم، مشکل بیمه توسعه، آخرین مشکل صنعت بیمه در کشور نخواهد بود.

موسوی لارگانی اظهار داشت: بیمه توسعه حدود چهار سال پیش ورشکست شد و با وجود آنکه تعیین تکلیف بیمه گذاران آن به بیمه ایران سپرده شده، باز هم هنوز برخی مشکلات آن پابرجاست که با گذشت زمان برطرف می شود.

* دستگاه های دولتی بدهی خود به صنعت بیمه را بپردازند

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین از دستگاه های دولتی خواست در جریان رسیدگی به لایحه بودجه سال آینده، پیش بینی لازم را برای پرداخت بدهی خود به صنعت بیمه داشته باشند تا این صنعت بتواند تعهدات خود را انجام دهد.

به گفته وی، صنعت بیمه باید پشتیبان اقتصاد و فعالیت های اقتصادی کشور باشد اما بار سنگین بدهی های معوق سبب می شود تا آنها نتوانند تعهدات خود را در برابر بیمه گذاران به خوبی ایفا کنند.

وی برای نمونه به بیمه ایران به عنوان تنها شرکت 100 درصد دولتی در صنعت بیمه اشاره کرد و گفت: هزینه های تحمیلی ناشی از بدهی آموزش و پرورش یا بنیاد شهید سبب شده تا سهم این شرکت از بازار بیمه کاهش یابد در حالی که با در اختیار داشتن گسترده ترین شبکه فروش و نمایندگی در کشور نیمی از بازار را در اختیار داشت.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: باید به صنعت بیمه میدان دهیم و آن را تقویت کنیم تا از عهده بیمه های بزرگ برآیند و در بازار بیمه منطقه ای و جهانی نیز فعال شوند.

منبع:ریسک نیوز

اصلاح شده سه شنبه, 28 آذر 1396 13:05

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top