20 هزار کودک در سال گذشته به خاطر تصادفات یتیم شده اند/420 هزار همراه پلیس در مدارس در خدمت آموزش افکار عمومی برای کاهش تصادفات

خبرگو: آمار جهانی کشته های ناشی از تصادفات در حال افزایش است و انتظار می رود در سال 2030 این آمار از رتبه نهم جهانی به رتبه هفتم جهانی برسد.

به گزارش خبرگو سرگرد موسوی مسئول آموزش های پلیس تهران دیروز در جمع مدیران روابط عمومی های صنعت بیمه با ذکرمطلب بالا گفت: آمارها نشان می دهد که 20 هزار بچه در سال گذشته به خاطر تصادفات یتیم شده اند و ما در کنار صنعت بیمه نمی توانیم نسبت به این آمارها بی تفاوت باشیم.

وی اقدامات هماهنگ آموزشی میان صنعت بیمه و پلیس را برای مخاطب  قرار دادن گروه های خاص سنی و طبقات اجتماعی که بیشتر متوجه این آسیب ها هستند ضروری دانست و گفت: بالاترین آمارهای مرگ ومیر ناشی از تصادفات مربوط به گروه های سنی 15 تا 29 سال است که افراد در این سنین نیروهای بنیادی کار و پویایی جامعه تلقی می شوند و لازم است در چتر حمایت های هماهنگ آموزشی و فرهنگی قرار گیرند.

وی با اشاره به پیوند میان این فعالیت های فرهنگی و نقش روابط عمومی ها گفت: همکاری های صنعت بیمه با وزرات آموزش و پرورش الگوی موفقی بوده است و در حوزه آموزش حضور 420 هزار همراه پلیس در مدارس می تواند در  خدمت این طرح باشد و یک همکاری بزرگ آموزشی فرهنگی را رقم بزند.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون رابطه میان میزان مرگ و میر و سطح برخورداری قربانیان این حوادث نیز گفت: آمارها نشان می دهد که میزان مرگ ومیر  تصادفات برای آنانی که دارای درآمدهای پایین تری هستند بیشتر است وی علت این امر را به دغدغه های بیشتر ذهنی و معیشتی این افراد که مدت زمان واکنش آنها را در زمان رانندگی افزایش می دهد مرتبط دانست و گفت: برخورداری از خودروهای غیر استاندارد این افراد نیز از جمله عواملی است که مطرح است.

وی با اشاه به اینکه در سال 2030 تعداد خودرو ها به یک میلیارد و 500 میلیون می رسد گفت: باید به الگوهای جهانی در این زمینه توجه داشت زیرا هم اکنون تعداد خودروهای پلاک شده در آلمان سه برابر ایران است در حالی که مساحت آن به اندازه استان سیستان و بلوچستان ماست. وی افزود: تعداد کشته های آنان در تصادفات سالانه زیر 3000 است .

وی تصریح کرد: امید میرود با تلاش های مشترک این آمارها در سال آتی به نحو مطلوبی بهبود یابد.

اصلاح شده سه شنبه, 09 مرداد 1397 09:35

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top