پژوهشکده بیمه سمینار تخصصی توسعه بیمه‌های زندگی برگزار می‌کند

 

سمینار تخصصی توسعه بیمه‌های زندگی برای آشنایی فعالان و علاقه‌مندان با ابعاد جدید این حوزه در اسفند ماه سال جاری توسط پژوهشکده بیمه و با سخنرانی رییس کل بیمه مرکزی، معصوم ضمیری و خلیل حسن‌زاده کمند برگزار می‌گردد.

 

به گزارش خبرگو ، روابط عمومی پژوهشکده بیمه با دعوت از کلیه پژوهشگران، استادان، صاحبنظران ، کارشناسان و دست‌اندرکاران صنعت بیمه به منظور ارائه مقاله در این سمینار اعلام کرد: محورهای سمینار یاد شده شامل بررسی وضعیت موجود، نیازسنجی و مطالعه بازار و شناسایی وضعیت مطلوب و ارائه راهکارهای دست‌یابی به آن است.
بر پایه این گزارش مقالات دریافتی در محور بررسی وضعیت موجود شامل: مقایسه وضعیت حال و گذشته صنعت بیمه زندگی، بازاریابی و شبکه فروش، سرمایه‌گذاری ذخایر بیمه زندگی، ابعاد مقرراتی بیمه‌های زندگی و ابعاد فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و حقوقی توسعه بیمه‌های زندگی است. همچنین در محور نیازسنجی و مطالعه بازار نیز عناوین مقالات دریافتی شامل تجربیات بین المللی در زمینه توسعه بیمه های زندگی، شناسایی ریسک های وابسته به محصولات بیمه زندگی، فناوری اطلاعات و ابزارهای موجود برای توسعه بیمه های زندگی، محصولات جایگزین یا مکمل محصولات بیمه زندگی و تغییرات جمعیتی و بیمه‌های زندگی است.
در این سمینار که شناسایی وضعیت مطلوب و راهکارهای دست‌یابی به آن یکی دیگر از محورهای مورد نظر برای دریافت مقاله است، موضوعاتی چون متنوع‌سازی سبد محصولات بیمه زندگی، مبانی جدید تشکیل سرمایه(نظیر طلا، سهام، و ...) در بیمه های زندگی، مشوق‌ها و امتیازات برای پوشش‌های بیمه زندگی، نقش دولت، نهاد ناظر و سایر نهادها در توسعه بیمه‌های زندگی را در بر می‌گیرد.
علاقه‌مندان برای ارائه مقالات خود می‌توانند حداکثر تا تاریخ 14/11/ 96 از طریق مراجعه به آدرس www.irc.ac.ir/seminar اقدام نمایند.
گفتنی است این سمینار در تاریخ دوشنبه 7 اسفند ماه سال جاری در سالن اجتماعات ساختمان شماره 2 بیمه مرکزی برگزار می شود .

منبع:ریسک نیوز

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top