واکنش متفاوت بیمه گران خارجی در همکاری آموزشی با صنعت بیمه کشور

خبرگو: همکاری آموزشی شرکت های بیمه ایرانی با بیمه گران اروپایی تا چه اندازه تحت تاثیر تحریم های امریکا قرار خواهد گرفت این سوالی است که برخی از شرکت های بیمه اروپایی به آن پاسخ متفاوتی داده اند.

به گزارش خبرگو به نقل از المانیتور یکی از حوزه هایی که می تواند تحت تاثیر بازگشت تحریم های ایالت متحده امریکا قرار گیرد دوره های آموزشی بیمه گران اروپایی که برای بروز رسانی سطح دانش و تخصص بیمه گران ایرانی در تهران برگزار می شود و نقش به سزایی در تطبیق عملکرد ایران با استانداردهای بین المللی بیمه به همراه دارد.

شرکت آلمانی آلیانز که قراردادهای خود را عمدتا با شرکت بیمه پارسیان منعقد نموده است در پی تحریم اخیر آمریکا در 15 می 2018 ، اعلام نمود سطح سرمایه گذاری انجام شده این شرکت با ایران چشمگیر و قابل توجه نیست و با این حال آن را کاهش خواهد داد.

به نظر می رسد کنترل سطح این همکاری آموزشی به    تمایل در تداوم این روند به دلیل اهمیت آتی آن خواهد بود،

بر پایه این گزارش واكنش شركت های اسكور وجی آی سی ری كه علاقه مندی خود را بیشتر به تداوم همكاری با ایران اعلام نموده اند، در نوع خود حائز اهمیت می باشد.

المانیتور در تایید این امر به عدم تمایل شركت های یاد شده در ارائه پاسخ به این سوال خبرنگار اشاره واز آن طفره رفته است در عین حال پاسخ نماینده شركت پارتنر ری نیز به سئوال خبرنگار المانیتور چنین عنوان شده است: " هم اكنون پیشرفت ها در ایران را رصد می كنیم و اثر آن را بر روابط بیمه اتكایی تحلیل می نمائیم. "

نماینده شرمت سوئیس ری اما به ارزیابی اثر عقب نشینی ایالت متحده نسبت به كسب وكارهای شركت خود اشاره كرده است و دستورالعمل های سازمان های مرجع اروپایی و امریكایی را به عنوان زمینه تنظیم روابط آتی خود قلمداد نموده است.

موكول نمودن پاسخ صریح شركت های اروپایی به آینده و ادبیات بكار برده شده حكایت از آن که فرصت های آموزشی می تواند با ظرافت طرفین به حساسیت کمتری دنبال شود.

اصلاح شده جمعه, 15 تیر 1397 23:25

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top