مدیر عامل بیمه دانا : بیمه درمان تکمیلی تحت فشار تغییر نرخ ارز

خبرگو: بیژن صادق امروز اعلام کرد که تغییر نرخ ارز فشار خود را به بیمه درمان تکمیلی وارد کرده است.

به گزارش خبرگو به نقل از ایرنا بیژن صادق امروز(دوشنبه) در آیین رونمایی از نرم افزار صنعت بیمه، افزود: دو رشته تکمیلی «درمان» و «شخص ثالث» سهم عمده ای از سبد صنعت بیمه را به خود اختصاص داده اند به طوری که 75 درصد خسارت ها در این دو رشته پرداخت می شود.

مدیرعامل بیمه دانا افزود: در حوزه درمان، اعمال تغییرات تعرفه ای و محدودیت ها در طرح تحول سلامت، بیمه های بازرگانی را تحت فشار قرار داده اند.

صادق اظهار داشت: در ماه های اخیر شرکت های بیمه تلاش کرده اند خود را با این تغییرات تطبیق دهند اما افزایش نرخ ارز در ماه های اخیر سبب گران شدن خدمات و تجهیزات پزشکی شده است.

وی افزود: با توجه به برنامه دولت برای تخصیص ارز دولتی به امکانات پزشکی و دارویی، انتطار می رود این موضوع حل شده تا مشکلی برای صنعت بیمه پیش نیاید.

صادق در ادامه به طراحی نرم افزار جامع بیمه در این صنعت اشاره کرد و گفت: در پنج سال اخیر تلاش شده با بهره گیری از فناوری اطلاعات، ساختارها اصلاح شود.

نایب رییس هیات مدیره بیمه دانا افزود: این نرم افزار ابتدا برای بیمه های عمر پیاده سازی شده زیرا در این رشته، محاسبه ذخایر بیمه از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی همچنین به رشد 3.5 برابری پرتفوی بیمه دانا در 6 سال گذشته اشاره کرد و گفت: بسیاری از بیمه گذاران عمده طرف قرارداد با بیمه دانا را شرکت های دولتی تشکیل می دهند که مشکلاتی را در پرداخت حق بیمه های خود دارند اما از آنجا که بیش از 2 دهه بیمه گذار این شرکت هستند، در تعامل با یکدیگر این حق بیمه ها هرچند با تاخیر وصول می شود.

مدیرعامل بیمه دانا با اعلام اینکه شرایط اقتصادی کشور بر صنعت بیمه نیز اثرگذار است، گفت: این موضوع در حوزه های عمرانی و رشته های مرتبط با آن از جمله بیمه های مسئولیت و مهندسی با توجه به کند شدن اجرای پروژه ها بیشتر آشکار بوده و رشد حق بیمه در این رشته ها روند نزولی داشته است.

صادق اظهار داشت: با این حال در حوزه بیمه عمر که ارتباط نزدیکی با توان اقتصادی خانوارها و بیمه شدگان دارد، شاهد رشد مطلوب این رشته بیمه ای هستیم.

وی درباره بازدهی سود سهام این شرکت که بخشی از آن در اختیار سهام عدالت است نیز اظهار داشت: پیش بینی ما سود حدود 30 هزار میلیارد ریالی برای امسال است.

در این نشست که در ساختمان بیمه دانا برگزار شد، نرم افزار جامع صنعت بیمه رونمایی شد که به گفته طراحان آن، قابلیت استفاده آن برای همه رشته های صنعت بیمه وجود دارد.

برای طراحی این نرم افزار 17 هزار نفر ساعت زمان و یک هزار میلیارد تومان هزینه شده است.

در گام نخست، این سامانه برای پوشش بیمه های عمر شرکت بیمه دانا طراحی شده است تا بیمه گذاران از ذخایر بیمه ای خود، روند پرداخت حق بیمه ها و سرمایه گذاری های انجام شده از محل حق بیمه پرداختی آگاهی یابند.

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top