سربخشیان: مردم از مزیت های بیمه زندگی استقبال می کنند

خبرگو: ضریب نفوذ 14/4 درصدی بیمه های زندگی نشان می دهد افراد بیمه نامه های عمر را به عنوان راهی موثر برای توانمندی مالی خانوار تشخیص داده اند.

مدیر بیمه های عمر و پس انداز بیمه آسیا در گفتگویی مزیت های این نوع بیمه نامه را تشریح کرد.

به گزارش خبرگو احمد سربخشیان اعلام کرد: با حق بیمه های اندک و در بیمه های زندگی اختیار به شخص بیمه گزار داده می شود تا براساس توان مالی بیمه نامه بخرد . مدیر بیمه های عمروپس انداز بیمه آسیا درمورد اهمیت بیمه های عمر گفت : در بیمه زندگی ، سلامت و حیات فرد بیمه می شود که با هیچ چیز دیگری قابل جایگزینی نیست . وقتی نان آور خانواده از بین می رود ، آن خانواده در معرض فروپاشی قرار می گیرد .

وی افزود: بیمه عمر یا زندگی بیمه عمر یا زندگی قراردادی میان یک شرکت بیمه و شخص بیمه شونده ( ضامن وی ) است که در آن بیمه شونده متعهد به پرداخت مبلغی به صورت تعیین شده می گردد ، این پرداخت تا زمانی معین بسته به نوع قرارداد ادامه خواهد داشت و با بروز وقایعی چون مرگ ، ابتلا به بیماری لاعلاج و احتیاج شخص به مراقبت های ویژه پزشکی ، شرکت بیمه موظف است سرمایه بیمه شده را به صورت یکجا یا مستمری به بیمه گزار یا شخص ثالثی که او تعیین می کند ، بپردازد .

مدیر بیمه های عمروپس انداز بیمه آسیادرباره اهمیت بیمه های زندگی گفت : در بیمه زندگی ، سلامت و حیات فرد بیمه می شود که با هیچ چیز دیگری قابل جایگزینی نیست . وقتی نان آور خانواده از بین می رود ، آن خانواده در معرض فروپاشی قرار می گیرد .

احمد سربخشیان افزود : تفاوت بنیادین بیمه زندگی با بیمه های دیگر در حق بیمه است به طور مثال در بیمه اموال قیمت خودرو از سوی شرکت بیمه تعیین می گردد اما در بیمه زندگی اختیار به شخص بیمه گزار داده می شود تا براساس توان مالی ، بیمه نامه بخرد .

به گفته وی ، بیمه عمر انواع مختلف دارد که ساده ترین نوع آن « به شرط فوت » و « به شرط حیات » است . در این پروسه صرفا شخص ، بیمه می شود و حق بیمه ، قابل برگشت نیست . بیمه نامه هایی هم وجود دارند که بخشی از حق بیمه ها قابل برگشت است و در سال های اخیر به عنوان بیمه های مختلط عمر و پس انداز شناخته می شوند و در برگیرنده سرمایه و مدت ثابت است و فردی که بیمه نامه می خرد پس از مدتی سرمایه ای را برداشت می کند .

مدیر بیمه های عمروپس انداز بیمه آسیا با بیان این که محصولی که اکنون در بازار ایران عرضه می گردد بیمه های جامع عمروپس انداز است ، خاطر نشان ساخت ؛ این محصول این مزیت را دارد که در کنار پوشش های بیمه ای که خریداری می شود و برای خانواده ها ضروری می باشد مازاد حق بیمه پرداختی پس انداز می گردد و در طول بیمه نامه با تعلق سود مناسب یک انباشت سرمایه نیز محسوب می شود . از طرفی این بیمه نامه چه در زمان حیات و چه در موقع مرگ پرداخت قطعی دارد

وی گفت : بیمه های زندگی جزو کالاهای ضروری و یکی از راه های مؤثر برای ثروتمند کردن افراد خانواده است چرا که با اندوخته های کوچک می توان پس از مدتی از آن به عنوان یک پشتوانه مالی خوب استفاده کرد .

از طرفی در بیمه عمر با حق بیمه های اندک ، پوشش های تکمیلی خوب کانند حوادث ، امراض خاص ، نقص عضو ، هزینه پزشکی و معافیت از پرداخت حق بیمه به دست آید .

مدیر بیمه های عمروپس انداز بیمه آسیا درباره پوشش طلایی معافیت یادآور شد : در این برنامه اگر اتفاقی برای بیمه گزار روی دهد ، این شرکت بیمه است که جایگزین او در پرداخت حق بیمه می شود و محصول انحصاری ما در این زمینه پوشش طلایی « حامی » است .

اصلاح شده سه شنبه, 16 مرداد 1397 07:51
برچسب ها

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top