رشد ۴درصدی فروش در بیمه ایران

مدیرعامل شرکت بیمه ایران از رشد ۴درصدی فروش در بیمه ایران خبر داد و گفت: با توجه به خسارت‌های وارد شده در سال گذشته چنین رشدی دور از تصور بود.

 

به گزارش خبرگو ،محسن پورکیانی در حاشیه فاینکس یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره نوسانات ارز و تاثیر آن بر شرکت بیمه ایران اظهار کرد: التهابات گذشته تاثیری در فعالیت این شرکت نداشته و نخواهد داشت.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بیمه ارز امکان‌پذیر نیست و با صحبت‌های اخیر رییس کل بیمه مرکزی اجرای این کار عملیاتی نخواهد بود.

وی سال گذشته را به عنوان سالی پر فراز و نشیب در وضعیت مالی این شرکت ارزیابی و خاطرنشان کرد: در سال۹۶ بسیاری از بنگاه‌های بزرگ نتوانستند حق بیمه خود را بدهند اما بیمه ایران متعهد به پرداخت خسارت آن‌ها بود.

پورکیانی ادامه داد: از جمله یکی از بنگاه‌داران ۱۸۰۰میلیارد تومان از حق بیمه خود را پرداخت نکرد و شرکت را در تنگای مالی قرار داد اما خوشبختانه توانستیم عمده خسارت‌های بیمه‌گذاران را به موقع پرداخت کنیم چنانچه حدود ۱۵۰۰میلیارد تومان خسارت پرداخت شد.

مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به رشد ۴ درصدی فروش تصریح کرد: زمانی که چنین خسارتی به شرکت بیمه وارد می‌شود توقع این است که وضعیت فروش منفی شود؛ اما خوشبختانه توانستیم از محل سایر رشته‌ها این خسارت را جبران کنیم.

وی درباره جذب رشته‌های سود‌ده در سال جاری توضیح داد: در سال گذشته عامدانه ۱۶درصد در رشته درمان منفی شدیم اما رشته‌های سود‌ده بسیاری را جذب کردیم.

پورکیانی درباره چشم‌انداز فعالیت این شرکت در سال جاری اضافه کرد: تمرکز ما در سال۹۷ بر روی بخش فروش بیمه‌های زندگی است که در شش ماه اول نیاز به سازماندهی جدید دارد و مقدمات این کار انجام شده است.

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top