جزئیات جدیدی از اظهارات ضدو نقیض یک عضو هیات مدیره بیمه تعاون در خصوص اختلافات

 

دوره هیات مدیره فرهاد شهرکی به نمایندگی از شركت سرمايه‌گذاري استان سيستان و بلوچستان رو به اتمام است این در حالی است که هنوز پس از دو سال صلاحیت وی از سوی مقام نظارت بیمه ای تایید و یا رد نشده است.

 

به گزارش خبرگو ،فرهاد شهرکی عضو هیئت مدیره بیمه تعاون در برخی کانالهای تلگرامی از وجود اختلافات مدیر عامل بیمه تعاون با هیات مدیره سخن گفته است وی  اذعان داشته سهامداران و هیات مدیره از انتصابات اخیر یونس مظلومی ناراضی بوده ضمن اینکه نسبت به حقوق دریافتی وی نیز اعتراض دارند.

 این عضو هیئت مدیره بیمه تعاون تصریح کرده ، همچنین سهامدارن با موظف بودن  جواد سهاميان مقدم در ترکیب هیئت مدیره شدیداً مخالفت کردند زیرا سهامیان مقدم در بیمه کارآفرین اشتغال دارد و سهامداران بیمه تعاون هیچگونه تخطی از قانون را تحمل نمی کنند.

این گفته های فرهاد شهرکی نه از درگاه یک  رسانه که از طریق یک کانال تلگرامی منتشر و در نهایت نیز از کانال تلگرامی مورد نظر حذف شده است.

پیگیری های ریسک نیوز نشان می دهد،دوره هیات مدیره فرهاد شهرکی به نمایندگی از  شركت سرمايه‌گذاري استان سيستان و بلوچستان رو به اتمام است این در حالی است که هنوز پس از دو سال صلاحیت وی از سوی مقام نظارت بیمه ای تایید و یا رد نشده است.

ضمن اینکه به نظر برخی اعتراضات وی مانند موظف بودن جواد سهاميان مقدم در ترکیب هیئت مدیره بیشتر باید از سوی نهاد نظارتی مورد تایید یا رد قرار بگیرد چرا که پیگیری نهاد ناظر در این زمینه می تواند اختلافات را کاهش دهد.
از سوی دیگر پیگیری ها نشان می دهد که  چالش های مالی فرهاد شرکتی به عنوان عضو غیر موظف هیات مدیره برای شرکت بیمه تعاون مشکلاتی ایجاد کرده است .

یک منبع اگاه به ریسک نیوز اذعان داشت که چک های برگشتی شخص مذکور برای مجموعه مدیریتی بیمه تعاون ایجاد مشکل کرده است چرا که بانک مرکزی به عنوان نهاد نظارتی مالی بر سوابق اعتباری شرکتهای مختلف بسیار حساس بوده و این امر موجب شده تا شرکت بیمه تعاون جهت گشایش حساب و یا انجام کارهای مالی در موسسات و بانک ها دچار مشکل باشد.

اظهارات ضدو نقیض در خصوص این عضو هیات مدیره بیمه تعاون نشان می دهد که بیمه مرکزی به عنوان نهاد نظارتی باید حساسیت بیشتری در خصوص اعضاء هیات مدیره شرکتهای بیمه  داشته باشد.

ضمن اینکه شواهد نشان می دهد در استانه برگزاری مجمع این شرکت بیمه ای جهت افزایش سرمایه برخی اختلافات از سوی افراد خاص مطرح شده است.

لازم بذکر است محمد ذوالفقاری رئیس هیات مدیره بیمه تعاون و نماینده بانک توسعه تعاون به عنوان یکی از سهام داران بزرگ این شرکت در گفت و گو با رازپول در خصوص اتفاقات اخیر بیمه تعاون اذعان داشته که در حال حاضر مشکل خاصی بین سهام داران وجود ندارد .

وی به این موضوع اشاره کرد که در بین سهام داران قبلی اختلافاتی مطرح بود و همین اختلافات باعث شد شرکت سال 1395 را بدون مدیرعامل سپری کند . اما از ابتدای سال جاری شرکت موفق شده یکی از مدیران حرفه ای را انتخاب کند و در ماه های گذشته و با حضور وی در این شرکت مباحث به خوبی پیش می رود.

رئیس هیات مدیره بیمه تعاون در پاسخ به اینکه آیا اختلافات فعلی با مجمع هفته آینده این شرکت و مباحث افزایش سرمایه ارتباط دارد گفته بیمه تعاون باید به تعهد خود نسبت به مصوبه هیات وزیران در زمینه افزایش سرمایه عمل کند و سرمایه خود را به 150 میلیارد تومان برساند و البته بخشی از این بحث ها فرافکنی افرادی است که عزم چندانی به تحقق این رویداد مثبت ندارند.

 وی با اشاره به اینکه مجمع هفته آینده افزایش سرمایه از محل آورده نقدی نیست و از محل سود انباشته و اندوخته ها است اظهار امیدواری کرد که این مهم با موفقیت سپری شود .

ذوالفقاری در پاسخ به اینکه دریافتی های مدیرعامل یکی دیگر از موارد اعتراض این گروه از سهام داران است گفت که دریافتی مدیرعامل و سایر مدیران طبق روالی است که از قبل بوده و مطابق با جایگاه مدیریتی با سایر شرکت های بیمه است.

منبع:ریسک نیوز

اصلاح شده یکشنبه, 28 مرداد 1397 04:12

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top