جذابیت های گردش سالیانه 12 میلیارد دلاری صنعت بیمه ایران

خبرگو: گردش سالیانه 12 میلیارد دلاری صنعت بیمه ایران برای شرکتهای بزرگ بیمه جهان از جذابیت هایی برخوردار است که تحلیل گران جهانی صنعت بیمه چشم پوشی از این فرصت را در تعارض با تمایلات اقتصادی اروپا تلقی می کنند.

این جذابیت زمانی بیشتر می شود که بر اساس اعلام رییس کل بیمه مرکزی بیش از 70 درصد از ظرفیت های بیمه ای ایران همچنان بدون پوشش است و می تواند بر جذابیت های اقتصادی این حوزه بیفزاید.

به گزارش خبرگو سابقه قراردادهای شرکت های مطرح جهانی با بیمه گران ایران با توجه به شناخت از ظرفیت های بزرگ صنعت بیمه در کشورمان شکل گرفته است و سابقه این موضوع پس از امضای برجام به خوبی این موضوع را آشکار می کند. تجربه قرارداد بیمه سامان با مونیخ ری بزرگترین شرکت بیمه اتکایی جهان در سال 2017 و قرارداد بیمه مرکزی با شرکت اسکور فرانسه، چهارمین شرکت بیمه  اتكایی جهان و در ادامه آن تنظیم قرارداد بیمه ملت با شركت اسكور در زمینه بیمه حوادث و آتش سوزی، تصویری از گرایش به این بازار بزرگ بیمه است.

مذاكرات شركت های بیمه هند و شركت های اسكور، پارتنرری و ناسكو برای عقد قرار داد با شركت های ایرانی اگرچه با اظهارات ترامپ با یك عقب نشینی روبرو شد اما بنابر ادعای این شركت ها، اقتصاد بیمه ایران همواره با رصد آنها همراه است.

شركت های اروپایی در گفتگوهای رسانه ای خود بررفتاراحتیاط آمیزخود در قبال ایران تاكید دارند و برخی از این شركت ها حجم قرار دادهای خود با ایران را بسیار پایین می دانند كه موضوع تحریم ها اثری فوری و شدید بر آن نخواهد داشت.

با این همه ششمین نشست رسمی ایران و اروپا كه در آوریل امسال برگزار شد كشورهای اروپایی، ایران رابه ایستادگی در برابر فشارهای امریكا تشویق نمودند و این امر با مواضع روزهای اخیر اتحادیه اروپا همسویی چندانی ندارد كه درفرصت مناسب به تحلیل آن می پردازیم.

اصلاح شده جمعه, 15 تیر 1397 23:21

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top