تلاش بیمه‌ها برای بهره‌برداری از زلزله‌/ افزایش کلاهبرداران تلفنی

 

شرکت های بیمه با وقوع زلزله‌های کوچک و بزرگ اخیر در برخی شهرها و نگرانی‌های مردم، بازاریابی تلفنی را برای جذب بیشتر مشتری آغاز کرده‌اند و فروش بیمه‌نامه آتش‌سوزی هم رونق گرفته است.

 

به گزارش خبرگو ،زلزله مدتها است که شهرهای مختلف ایران را درگیر خود کرده است و به خصوص وقوع چندین زلزله در پایتخت و شهرهای اطراف، نگرانی‌ها را دوچندان کرده است.بسیاری از مردم، نگران سرمایه‌گذاری‌ها یا اموالی هستند که در فضای نامساعد اقتصاد ایران طی دهه گذشته، به سختی آن را به دست آورده اند و قطعا درباره سرنوشت آن دغدغه دارند.

در عین حال، یکی از مواردی که در این چنین دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی می‌تواند زمینه‌ساز آرامش برای اعضای خانواده باشد، بیمه و پوشش‌های بیمه‌ای است که به فراخور شرایط و وضعیت مالی خانوارها، بخشی از دغدغه‌های آنها را پوشش می دهد. بر همین اساس است که این روزها، بعد از وقوع زلزله‌های متعدد در ایران، اکنون شرکتهای بیمه فعال شده و با تبلیغ نسبت به بیمه آتش‌سوزی و بیمه زلزله، تلاش می‌کنند که فروش خود را بالاتر برده و البته مردم را نسبت به مزایای این چنین طرح‌هایی آگاه نمایند.

در این میان، شرکتهای بیمه طی هفته‌های گذشته و به خصوص بعد از وقوع زلزله ۵.۲ ریشتری در تهران، دست به کار شده و تلاش برای جذب مشتری در خرید بیمه‌های زلزله و آتش سوزی را رونق بخشیده‌اند. حتی بازاریابی‌های تلفنی هم رونق گرفته و هر روز بسیاری از مردم با تماس‌هایی از سوی شرکتهای بیمه مواجه می‌شوند که آنها را برای خرید بیمه‌های زلزله و آتش‌سوزی ترغیب می کنند.

بررسی‌های میدانی خبرنگار مهر حکایت از آن دارد که بسته به متراژ، نوع اسکلت ساختمان و ارزش لوازم خانگی که در آن آپارتمان یا خانه به کار رفته است، قیمت سالانه بیمه زلزله متفاوت است. به عنوان مثال برای یک واحد آپارتمان ۶۷ متری با سازه بتنی که ارزش لوازم خانگی آن ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده، قیمتی متفاوت از ۶۰۹۶۹ تومان تا ۱۴۶ هزار تومان دارد. البته سطح توانگری بیمه ها نیز در این میان امری مهم به شمار می رود.

اما همین رقم بیمه برای سازه فلزی نیز اندکی متفاوت شده و برای سازه آجری رقمی بالاتر را در بر می گیرد. به نحوی که برای یک واحد آپارتمان ۶۷ متری با سازه آجری کف قیمت پوشش بیمه ای به صورت سالانه از ۱۱۱ هزار و ۵۵۰ تومان تا ۲۵۴ هزار و ۲۶۹ تومان متفاوت است.

در عین حال برای یک واحد ویلایی ۲۰۰ متری با سازه بتنی که ارزش لوازم آن ۱۰۰ میلیون تومان باشد، نرخ ها از ۱۶۱ هزار و ۳۲۰ تومان تا ۳۸۸ هزار و ۴۰ تومان کشیده می شود؛ اما همین واحد ویلایی با سازه فلزی اندکی بالاتر است و تفاوت چندانی با سازه بتنی ندارد؛ اما اگر همین سازه با همین مشخصات، آجری باشد، قیمت از ۲۹۶ هزار و ۴۸۰ تومان شروع شده و تا ۶۷۵ هزار و ۸۰۰ تومان کشیده می شود.

تماس مهر با برخی شعب شرکتهای بیمه نیز نشانگر آن است که مردم اقبال بیشتری نسبت به این بیمه‌ها ظرف هفته های گذشته از خود نشان داده و به فکر افتاده اند تا این نوع بیمه نامه را نیز خریداری نمایند؛ اما به موازات این رشد تقاضا برای خرید بیمه نامه زلزله، باید توجه داشت که مردم باید مراقب کلاهبرداران هم باشند و بیمه نامه های خود را تنها از شرکتها و نمایندگی های رسمی خرید کنند.

منبع: مهر

منبع:ریسک نیوز

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top