تأیید دائمی هند برای بیمه گران دریایی ایران

خبرگو: ایران از هند تأییدیه دائمی برای 2 شرکت بیمه گر داخلی به منظور پوشش بیمه کشتی های ایرانی که در بنادر هند نفت عرضه می کنند دریافت نمود.

 

این برنامه از زمان دوره جدید تحریم های ایالت متحده در نوامبر سال جاری میلادی اجرا خواهد شد به گزارش خبرگو به نقل ازهندو بیزینس لاین مدیر دفتر هند شرکت ملی نفت ایران طی ملاقاتی که با مدیران ارشد ایرانی داشته است و بر اساس مدارکی مستند این موضوع را اعلام نموده است. یاد آور می شود کشور هند پیشتر و در دوران پس از تحریم های ایالت متحده و اتحادیه اروپا در سال های 2012 تا 2014 در تلاش بوده تا تانکرها و بیمه حمل نفت از ایران را برعهده بگیرد.

در همین دوره هند 2بیمه گر کشتی رانی ایرانی یعنی کلوپ پی اند آی کیش و کلوپ پی اند آی گیتا را برای ارئه بیمه به حامل، تانکر و کشتی هایی را که در بنادر هند پهلو می گرفتند تأیید نمود. این نوع تأییدیه ها معمولا به صورت 3ماهه بود که بعدها به دوره های 6 ماهه تغییر یافت. گفتنی است ایران سومین کشور بزرگ صادرکننده نفت به هند است و 12درصد از کل نفت هند از ایران انجام می شود. پالایشگاه های نفتی هند به دلیل نزدیک بودن بنادر، تخفیف ها و فرصت بیشتر برای پرداخت بهای نفت خریداری شده در مقایسه با سایر کشورها ترجیح می دهند نفت را از ایران خریداری کنند. اگرچه آمریکا اعلام کرده است که هیچ تخفیفی به کشورها اعطا نخواهد شد اما مقامات هندی ابراز امیدواری کرده اند که از طریق مذاکره بتوانند به یک سهم مشترک با آمریکا در خصوص مسئله ایران برسند.

اصلاح شده شنبه, 23 تیر 1397 09:37

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top