بیمه اتکائی امین تمدید قرارداد مازاد خسارت با شرکتهای بیمه خارجی را به هر قیمتی نمی پذیرد

 

در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي و استفاده از ظرفيت هاي داخلي، همکاري با شرکتهاي بيمه خارجي در قرارداد مازاد خسارت بيمه اتکايي امين را به هر قيمتي نمي پذيرد.

 

به گزارش خبرگو ،سید مصطفي كيايي مدير عامل شركت بيمه اتكايي امين با بیان اینکه بیمه اتکائی امین صرفا به دنبال اسم و رسم همکاری با خارجی های نیست، عنوان داشت: در این راستا هيات مديره شركت بيمه اتكايي امين بنابر پيشنهاد مدير عامل ،در خصوص تمديد قرارداد مازاد خسارت اين شركت با بيمه مركزي موافقت كرد.

مصطفي كيايي تصريح كرد: به دلیل پایان قرارداد مازاد خسارت بیمه اتکائی امین ، این شرکت مطالعات زیادی را در خصوص تمدید این قرارداد به انجام رساند که با توجه به سرمايه ،سودآوري و ذخاير بيمه اتكايي امين ، اولين درخواست جهت تمديد قرارداد مازاد خسارت را به بيمه مركزي ارايه كرد ؛اگرچه همزمان مذاكرات مختلفي به صورت حضوري با شركت اسكور و ديگر بيمه گران اتكايي اروپايي به انجام رساند.

وي با تاکید بر اينكه شركت بيمه اتكايي امين همكاري با بيمه گران اتكايي خارجي را به هر قيمتي نمي پذيرد ،اظهار داشت: بیمه اتکائی امین به دلیل برخي موانع مانند چالش هاي پرداخت خسارت از سوي خارجي ها و همچنین جهت جلوگیری از خروج ارز از کشورتصمیم گرفت ، با شرکتهای بیمه اتکائی خارجی وارد قرارداد نشود.

مدير عامل بيمه اتكايي امين در ادامه عنوان داشت:پس از بررسيهاي لازم و در راستای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی و اتکاء به توانمندی های صنعت بیمه ایران در نهايت انعقاد قرارداد مازاد خسارت با بيمه مركزي در دستور كار قرار گرفت.

وي در ادامه إظهار اميدواري كرد شركت بيمه اتكايي امين بتواند همچون سال گذشته با بيمه مركزي و ديگر شركاء خود تعامل لازم را برقرار كند

منبع:ریسک نیوز

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top