اختلاف نظر 60 میلیاردی حمید باقری درمنی با وکیل شرکت بیمه ایران

خبرگو: صدوربیمه نامه صوری وشکایت شرکت بیمه ایران ازحمید باقری درمنی، یکی ازموضوعات هشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات این متهم کلان اقتصادی در شعبه 15 دادگاه انقلاب بود.

به گزارش خبرگو درحالیکه کارنامه این متهم به افساد فی الارض دارای تنوع و پیچیدگی فراوانی است، وکیل شرکت بیمه ایران در دادگاه اظهارداشت موضوع شکایت شرکت بیمه از باقری درمنی پیچیدگی خاصی ندارد و مربوط به صدور یک فقره بیمه مسئولیت است که طی قراردادی توسط شرکت فجرگسترنوین به مدیریت این متهم صادر شده است.

وی اذعان داشت: اقدامات مجرمانه درمورد صدور این بیمه نامه کاملاً مهندسی شده بود ؛ به گونه ای که مسئولان بیمه را قانع می کند تا عملیات صدور بیمه نامه در دفترخانه انجام شود. اینچنین اسنادی معمولاً به دفترخانه معتمد شرکت بیمه منتقل می شود، اما مسئولان شرکت فجرگسترنوین تعمداً دفترخانه 15 را انتخاب کرده بودند وکمتر از یک ماه قبل نیز همین اسناد توسط این افراد در این دفترخانه مورد معامله قرار گرفته بود.

اسناد ارائه شده به بیمه ایران فاقد اصالت است

وکیل شرکت بیمه ایران اظهار داشت: ما با املاکی مواجه هستیم که در قراردادهای مختلف، موضوع ضمانت نامه ها و بیمه نامه ها قرار گرفته اند و آنچه در مورد بیمه ایران مسلم است، جعلی وفاقد اصالت بودن این سندهاست.
وی بیان کرد: در اسناد رسمی که به عنوان دلیل مدیریت فجرگستر وجود دارد، صاحب امضای چک مجید باقری درمنی است، در حالی که در آن زمان چک باید با امضای هم‌زمان مجید و حمید باقری درمنی صادر می‌شده است و متن قرارداد مدیرعامل نیز یک امضا را معتبر می‌دانست، اما بعدا مشخص شد که نقص امضا وجود دارد و چک از حساب مسدود صادر شده است.
وی ادامه داد: پوشش بیمه‌نامه برای تضمین چک‌هایی بود که قابلیت وصول نداشته است، مثل اینکه پوشش بیمه برای املاکی باشد که وجود ندارند تا در آینده در مقابل حادثه بیمه شوند.
وکیل شرکت بیمه ایران افزود: قطعا ارتباط باقری درمنی با شرکت فجرگستر قابل کتمان نیست و چگونه است که چکی در این شرکت صادر شده و وی نداند که این چک نقص امضا دارد و از حساب بسته صادر شده است و به نوعی از اسنادی هم استفاده شده که از تعهد متعهد واقعی خارج شده‌اند.
وی تصریح کرد: تمامی عملیات از ابتدا متقلبانه بوده و همانطور که نماینده دادستان اعلام کرد، ایرادات حقوقی بیمه‌نامه زمانی است که به صورت قانونی صادر شده باشد و چون با قصد تقلب صادر شده است، مطابق ماده ۱۲ قانون بیمه، یک بیمه‌نامه غیرمعتبر است.

متهم: بی دقتی شرکت بیمه مشکل آفرین شده است

متهم خطاب به وکیل شرکت بیمه گفت: در اساسنامه ذکر شده است که امضای بنده هم برای چک لازم بوده و بی‌دقتی شما برای ما مشکل ایجاد کرده است.
وی افزود: دسته‌چک در سال ۸۱ و ۸۴ گردش مالی داشته و با دو امضا بوده و بعد یک امضا شده است، آیا چون اساسنامه عوض شده، بنده مرتکب عمل متقلبانه شده‌ام؟
باقری درمنی گفت:‌ اینکه می‌گویید دفترخانه را عوض کردید، من اصلا دفترخانه را نمی‌شناسم، آقای نصیری برای من مشکلاتی ایجاد کرده و سر بنده را هم کلاه گذاشته است.

اختلاف نظر 60 میلیاردی متهم و وکیل شرکت بیمه

در ادامه رسیدگی به اتهامات حمید باقری درمنی، وکیل شرکت بیمه ایران خطاب به متهم گفت: شما از غیبت افرادی همچون نصیری سوءاستفاده می‌کنید، چطور ممکن است املاک برج آفتاب هم در بیمه ایران و هم در بانک موضوع ضمانت‌نامه باشد؟
متهم پاسخ داد: باید اتهامی که می‌زنید با سند و مدرک باشد، اینکه آقای نصیری پرداخت مالی داشته است، عاشق بنده نبوده، زیرا من ۵۴ واحد را به او منتقل کردم و اصلا هم نگفت که در بیمه گرو گذاشته است، آقای نصیری، ملکی که در رهن گذاشته ۴۰ میلیارد ارزش داشت که هم‌اکنون ۷۰ تا ۸۰ میلیارد تومان ارزش دارد.
وکیل شرکت بیمه گفت: این ملک ۱۲ میلیارد تومان ارزش داشته است.
متهم واکنش نشان داد و گفت:‌ یکسری از استعلامات دفترخانه مشکل دارد، ملک و سند مربوط به نصیری بوده و چون نصیری فرار کرده من نمی توانم به آن جواب بدهم ؛ من به خاطر نصیری چهار سال به زندان افتادم.
نماینده دادستان تهران در ادامه جلسه اظهار کرد: در جریان یکی از معاملات شرکت فجرگسترنوین در قبال خرید قیر ۳ فقره چک صادر می‌شود که پشتوانه آن، بیمه‌نامه ایران بوده است، مشکل این ۳ فقره چک صدور آن از حساب مسدود و فاقد موجودی و عدم تطبیق امضاست.
وی افزود: نکته دیگر این چک‌ها این است که قدر متقن که چک‌ها متعلق به شرکت فجرگستر نوین است، متعلق به حمید باقری درمنی بوده است.
نماینده دادستان تهران گفت:‌ اگر اسم متهم از امضای چک حذف شده، نمی‌تواند بگوید که تغییرات به بنده ارتباط ندارد.
وی بیان کرد: شرکت بیمه قبل از پرداخت فهمیده است که اسناد رهنی جعلی بوده و با توجه به جعلی بودن اسناد که در اختیار بانک گردشگری هم بوده است، از پرداخت آن خودداری کرده است.
یادآور می شود که رسیدگی به این پرونده همچنان ادامه دارد.

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top