آیا بیمه بدنه فقط برای خودروهای لوکس است؟

تصور خیلی از افراد این‌طور است که بیمه بدنه فقط برای ماشین‌های لوکس و گران‌قیمت است و برای خودروهای میان‌رده و پایین‌رده نیازی به خرید بیمه بدنه نیست.

 

به گزارش خبرگو ،در اینجا قصد داریم اول یک معرفی مختصر درباره بیمه بدنه اتومبیل داشته باشیم؛ سپس به شما ثابت می‌کنیم خرید بیمه بدنه حتی برای خودروهای پایین‌رده هم هزینه اضافی نیست.

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه بیمه‌ای اختیاری برای خودرو است. این بیمه مطابق پوشش‌هایی که دارد خسارات مختلفی را جبران می‌کند. تصور کنید خودرویی با ماشین شما برخورد کرده و از صحنه تصادف فرار کند. اگر نتوانید شماره پلاک وی را به خاطر بسپارید، نمی‌توانید از وی شکایت کنید؛ لذا هزینه خسارت وارد شده را هم نمی‌توانید از وی یا بیمه شخص ثالثش دریافت کنید. در این شرایط اگر بیمه بدنه داشته باشید می‌توانید به شرکت بیمه مراجعه کنید و با ارائه مدارک لازم خسارت خود را از بیمه دریافت کنید. این مورد تازه یکی از مزایایی بود که بیمه بدنه می‌تواند برای شما داشته باشد.

قیمت بیمه بدنه بالا است یا نه؟

بب

اغلب افراد برای خودروهای رده‌بالای خود بیمه بدنه می‌خرند و نیازی نمی‌بینند که برای خودروهای رده پایین یا میان‌رده خود نیز بیمه بدنه خریداری کنند. شاید یکی از تصورات موجود این باشد که بیمه بدنه گران است و ارزشی ندارد برای خودروهای رده پایین یا میان‌رده خود بیمه بدنه تهیه کنیم. می‌خواهیم با ذکر مثالی این تصور نادرست را اصلاح کنیم و ثابت کنیم که بیمه بدنه خودروهای رده پایین بسیار ارزان است و شاید خیلی ارزان‌تر از بیمه شخص ثالث آن شود!

برای مثال یک خودرو پراید مدل سال 95 را در نظر بگیرید؛ قیمت بیمه شخص ثالث آن حدود 1 میلیون تومان می‌شود. قیمت بیمه بدنه پراید با همین شرایط حدود 300 هزار تومان می‌شود. همان‌طور که ملاحظه فرمودید قیمت بیمه بدنه پراید کمتر از یک سوم قیمت بیمه شخص ثالث آن شد!

ولی با وجود اینکه قیمت پایینی دارد آیا اصلاً دلیلی وجود دارد برای خودروهای رده پایین و میان‌رده هم بیمه بدنه خرید؟ اصلاً چرا باید بیمه بدنه بخریم؟

بیمه بدنه، بیمه محجور!

بیمه شخص ثالث خسارات مالی و جانی وارد شده به خودرو خسارت‌دیده و خسارات جانی وارده شده بر راننده مقصر را پوشش می‌دهد؛ ولی این بیمه خسارات مالی وارد شده بر خودرو مقصر را پوشش نمی‌دهد. از آنجا که بیمه شخص ثالث بیمه‌ای اجباری است و همه صاحبان ماشین باید آن را تهیه کنند، اغلب افراد با این بیمه آشنا هستند و آن را دارند؛ با اینکه این بیمه خسارات مالی وارد شده به راننده مقصر را پرداخت نمی‌کند. در عوض با اینکه بیمه بدنه خسارات مالی وارد بر راننده مقصر را پرداخت می‌کند، مالکان خودرو برای خرید آن دچار شک و تردید می‌شوند. پرداخت خسارت مالی خودرو مقصر فقط یکی از پوشش‌های این بیمه است.

بیمه سرقت خودرو

در واقع یکی از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه است؛ یعنی درصورتی‌که خودرو شما دزدیده شد، بیمه بدنه تا 80% هزینه آن را جبران می‌کند. حتی اگر پوشش حذف فرانشیز را هم خریداری کنید می‌توانید کل هزینه خودرو خود را از بیمه بدنه دریافت کنید. با خرید پوشش سرقت جزئی خودرو در صورت دزدیده شدن لوازم جانبی خودرو مثل ضبط، زاپاس و... شما می‌توانید هزینه خسارت وارد شده را مطابق بیمه‌نامه از بیمه بدنه دریافت کنید.

این‌ها فقط بخشی از پوشش‌های بیمه بدنه بودند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پوشش‌های بیمه بدنه می‌توان به سامانه بیمیتو مراجعه کرد. بیمیتو سامانه‌ای آنلاین برای مقایسه و خرید بیمه است. با بیمیتو می‌توان شرایط و قیمت انواع بیمه بدنه را با یکدیگر مقایسه کرد و بهترین آن را برای خود انتخاب و نسبت به خرید آنلاین آن اقدام کرد.

منبع:اقتصاد آنلاین

اصلاح شده یکشنبه, 28 مرداد 1397 04:25

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top