سود خالص مونیخ ری کاهش می یابد / خسارت ۳۰۶ میلیارد دلاری بلایای طبیعی در سال ۲۰۱۷

 شرکت بیمه اتکایی مونیخ آلمان هشدار داد که ممکن است ،امسال به دلیل خسارات سنگین ناشی از بلایای طبیعی به سود مورد نظرش دست نیابد./

 

به گزارش خبرگو ،شرکت بیمه اتکایی مونیخ آلمان دوباره هشدار داد که ممکن است امسال به سودی که مورد نظرش بود نرسد.

این شرکت بیمه  اتکایی بزرگ اعلام کرده که درآمدش ،به دلیل خسارات ناشی از طوفان هاروی و ایرماف  متضرر شده است.

این شرکت در بیانیه ای  اعلام کرده : " خسارات این دو حادثه بسیار زیاد بوده به طوری که  شرکت بیمه اتکایی مونیخ در حال حاضر  به سختی قادربه جبران ان است ."

شرکت بیمه اتکایی مونیخ ری همچنین تخمین زد خسارت های جهانی صنعت بیمه از طوفان هاروی بین 20 تا 30 میلیارد دلار باشد به طوریکه این طوفان با  طوفان سندی در 2012  قابل مقایسه است.

البته تحلیلگران معتقدند، گروه  مونیخ ری به قدر کافی منابع حمایتی جهت جبران خسارات را دارد اما پرداحت این خسارت سهمگین بر سود سهام این شرکت بزرگ اتکائی بی تاثیر نخواهد بود.

شرکت بیمه اتکایی مونیخ می گوید احتمالا به دلیل این دو طوفان سه چهارم خسارت به او وارد شده است، اما سرمایه اصلی بسیار قوی دارد تا بتواند توانایی بیمه کامل را به مشتریانش ارائه کند.

این شرکت می گوید ممکن است سود خالص هر ساله 2 میلیارد تا 2.4 میلیارد یورویی اش را از دست داده باشد. تحلیلگران به طور میانگین 2.35 میلیارد یورو را پیش بینی کرده اند.

تحلیلگران جفریز می گویند شرکت بیمه اتکایی مونیخ بر همتایان خود نظیر شرکت بیمه اتکایی سوییس برتری دارد و دارای منابع کافی بالغ بر 1.4 میلیارد یورو برای پوشش بلایای طبیعی است.

ایرماف یکی از قدرتمندترین طوفان های اقیانوس اطلس، چندین جزیره در کارائیب شمالی در هم کوبید و حداقل 60 نفر را کشت، قبل از این که به خلیج فلوریدا وارد شود و خرابی های بیشتری به بار آورد.

خسارت ۳۰۶ میلیارد دلاری بلایای طبیعی در سال ۲۰۱۷

بر اساس گزارش شرکت بیمه اتکایی سوئیس (Swiss Re) خسارت ناشی از بلایا و حوادث طبیعی در سال ۲۰۱۷، ۳۰۶ میلیارد دلار برآورد شد.

 ،خسارت ۳۰۶ میلیارد دلاری ناشی از بلایای طبیعی به اقتصاد جهان، ۶۳ درصد نسبت به سال ۲۰۱۶ افزایش داشته است. این میزان خسارت از میانگین کل دهه قبل نیز بیشتر بود. خسارت بیمه شده در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۳۶ میلیارد دلار محاسبه شد که نسبت به ۲۰۱۶ بیش از دو برابر افزایش داشت.

بر اثر بلایای طبیعی رخ داده در سال ۲۰۱۷، حدود ۱۱،۰۰۰ نفر جان خود را از دست دادند که این آمار مشابه سال پیش بود.

طوفان های هاروی، ایرما و ماریا در آمریکا، آتش سوزی جنگل های کالیفرنیا، زلزله مکزیک و سیکل گرمسیری دبی استرالیا از مهم ترین بلایای طبیعی اتفاق افتاده در سال ۲۰۱۷ بودند.

منبع:ریسک نیوز

اصلاح شده یکشنبه, 03 دی 1396 06:47

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top