شاخص کل در مدار ۹۶ هزار واحدی خوش درخشید/نمادهای بزرگ در صدر

در داد و ستدهای روز جاری، شاخص کل بورس رشد خیره کننده یک هزار و ۳۰۷ واحدی را ثبت کرد و توانست رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

 

به گزارش خبرگو ، به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، در داد و ستدهای امروز شاخص کل یک هزار و ۳۰۷ واحد رشد کرد و به رقم ۹۶ هزار و ۸۱۶ واحد رسید.

همچنین امروز سرمایه گذاران بورسی بیش از یک میلیارد و ۱۷۶ میلیون برگه سهم، حق تقدم وسایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از ۳ هزار و ۶۶ میلیارد ریال بود و در ۷۰ هزار نوبت معاملاتی به ثبت رسید.

در بازار امروز همه شاخص های بورسی صعودی شدند. شاخص کل یک هزار و ۳۰۷ واحد بالا رفت و به رقم ۹۶ هزار و ۸۱۶ واحد رسید. شاخص بازار اول و دوم هم به ترتیب یک هزار و ۱۳۸ واحد و یک هزار و ۶۷۹ واحد رشد کردند.

نمادهای فولاد مبارکه، ملی مس، پتروشیمی خارک، گل گهر، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس و چادرملو امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

امروز گروه های فلزات اساسی، فرآوده های نفتی و کانه فلزی در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای پتروشیمی خارک، ملی مس، صنعتی آما، بانک خاورمیانه، سیمان تهران، موتوژن و توسعه معادن و فلزات بود.

 

در مقابل نمادهای سیمان کردستان، سیمان خوزستان، کارتن ایران، آبادگران، دوده صنعتی پارس، موتورسازان تراکتورسازی ایران و کارخانجات تولیدی شیشه رازی با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

 

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید سهام سرمایه گذاری امید، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، سهام پالایش نفت تهران، ملی صنایع مس، سرمایه گذاری معادن و فلزات، اوراق مشارکت شهرداری تهران و اوراق مشارکت شهرداری شیراز بیشترین تقاضا و طولانی ترین صف های خرید را داشتند.

 

در مقابل نمادهای اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، سهام سیمان اصفهان و اوراق صکوک سایپا با بیشترین عرضه ها و طولانی ترین صف های فروش مواجه شدند.

 

در پایان معاملات امروز سرمایه گذاری معادن و فلزات با معامله بلوکی ۳۰۵ میلیون سهمی به ارزش ۵۵۸ میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد.

منبع:مهر

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top