دست‌یاری بانک ملی ایران به بنگاه‌های اقتصادی

بانک ملی ایران از عملکرد قابل توجهی در رونق بخشی اقتصادی به کسب و کارها و بنگاه های کوچک و متوسط برخوردار است و از این رو توانسته در سال جاری تعداد قابل توجهی از بنگاه های بحرانی و نیمه تعطیل را با پرداخت تسهیلات به عرصه تولید و صنعت بازگرداند.

 

به گزارش خبرگو ،به گزارش اقتصاد آنلاین ، اشتغال از محوری ترین اولویت های بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین بانک کشور است و از این رو حفظ و توسعه فرصت های شغلی با پرداخت تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط و کارگاه های با اشتغال کم تر از 100 نفر همواره مورد توجه بوده است.

از سویی بانک ملی ایران در سال جاری رتبه نخست پرداخت تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط را در میان 23 بانک دیگر ارایه دهنده این نوع تسهیلات از آن خود کرده است.

همچنین این بانک از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، بالغ بر 22 هزار و 438 فقره تسهیلات خوداشتغالی و مشاغل خانگی با معرفی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت کرده است.

بانک ملی ایران در هفت ماه ابتدای سال جاری در مجموع 58 هزار و 603 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش در 42 هزار و 114 فقره برای حمایت از تولید و اشتغال پرداخت کرده است که بیش از 14 درصد مجموع تسهیلات پرداختی از ابتدای سال تا پایان مهرماه را شامل می شود.

حمایت از بنگاه های اقتصادی با اشتغال محدود و اجرای سیاست های دولت در زمینه ساماندهی و کمک به راه اندازی و تقویت این واحدها نیز همواره یکی از دغدغه های بانک ملی ایران بوده به طوری که در هشت ماه ابتدای امسال بیش از 10 هزار و 82 میلیارد ریال تسهیلات در 981 فقره به بنگاه های با اشتغال کم تر از 100 نفر پرداخت کرده است.

از سوی دیگر طی چهار سال فعالیت دولت تدبیر و امید، بانک ملی ایران با پرداخت تسهیلات بانکی تنها در پنج استان کشور، 65 بنگاه اقتصادی را از مرحله بحران به مرحله تولید فعال رسانده است.

طی این مدت بنگاه های بحران زده پنج استان زنجان، ایلام، چهار محال و بختیاری، فارس و همدان با دریافت دو هزار و 400 میلیارد ریال تسهیلات دوباره احیا شده و به عرصه تولید بازگشته اند.

این تسهیلات به منظور استفاده برای افزایش تولید، خرید ماشین آلات، سرمایه در گردش و سرمایه ثابت، تامین مواد اولیه و ایجاد خط تولید جدید پرداخت شده و تولید بنگاه ها را به وضعیت مطلوب رسانده است.

بانک ملی ایران همچنین واحدهای کلان اشتغال را نیز مورد توجه داشته و در هشت ماه ابتدای سال جاری پرداخت بیش از 16 هزار و 810 میلیارد ریال تسهیلات ریالی را تصویب کرده است که مجموع درخواست های وارده و تعیین تکلیف شده در آبان ماه امسال نیز تعداد سه فقره تمدید مشارکت مدنی تسهیلات مصوب پیشین و دو فقره تسهیلات به ارزش 224 میلیارد ریال در زمینه تولید کاشی، سرامیک و سیمان خاکستری از منابع داخلی بانک بوده است.

در ماه گذشته نیز پرداخت بیش از 11 هزار و 338 میلیارد ریال تسهیلان کلان در این بانک تصویب شده که سه فقره تسهیلات کلان دوران مشارکت تسهیلات مصوب قبلی و پنج فقره تصویب تسهیلات جدید در زمینه های پالایش نفت، تولید کیک و کلوچه، احداث هتل و صنعت نساجی بوده است.

منبع:اقتصاد آنلاین

اصلاح شده شنبه, 02 دی 1396 09:23

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top