مساعدت بانک صادرات در خراسان شمالی زمینه ساز اشتغال ٦٦٧ نفر شد

بانک صادرات ایران در راستای حمایت از رونق تولید و اشتغالزایی در خراسان شمالی با تخصیص بیش از ٢٨٦ میلیارد ریال تسهیلات در شش ماه اول سال ٩٦، شرایط اشتغال ٦٦٧ نفر را فراهم کرد.

 

به گزارش خبرگو ، و به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک در راستای عمل به اهداف اقتصاد مقاومتی، طی٦ ماه منتهی به پایان شهریور سال ٩٦ در خراسان شمالی با اعطای ٢٨٦ میلیارد ریال تسهیلات به ٧ واحد تولیدی در شهر های مختلف  استان موجب اشتغال مستقیم٥٤٣ نفر و اشتغال غیر مستقیم ١٢٤ نفر شد.

بنابراین گزارش، این بانک همچنین با اعطای ١٩٣ فقره تسهیلات بالغ بر ١١٩ میلیارد ریال به اقشار ویژه، قدم مهمی در راستای تکریم خانواده‌های محترم شهدا، جانبازان و ایثارگران در این استان برداشته است.

علاوه بر این طی این مدت ١٣٥٩ فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه در این استان بالغ بر ١٤١ میلیارد ریال توسط بانک صادرات ایران پرداخت شده است.

همچنین با استناد به ابلاغیه جدید سهمیه وام قرض الحسنه مشاغل خانگی مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش سقف این وام تا ٢٠٠ میلیون ریال، برای معرفی شدگان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پرداخت ١٠٩ فقره وام توسط بانک صادرات استان خراسان شمالی آغاز شده که برابر همین تعداد بر میزان اشتغالزایی های بانک صادرات ایران در خراسان شمالی افزوده خواهد شد.

شایان ذکر است، مانده سپرده‌های ریالی و ارزی بانک صادرات ایران در استان خراسان شمالی تا پایان شهریورماه سال ٩٦ بالغ بر ٦٦٨٦ میلیارد ریال بوده که بیش از ١٥ درصد مانده سپرده‌های کل نظام بانکی در این استان به حساب می‌آید. همچنین مانده تسهیلات بانک طی این مدت در استان از ٤٠٣٨ میلیارد ریال فراتر رفته است.

منبع:مهر

اصلاح شده چهارشنبه, 29 آذر 1396 12:59

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top