کرباسیان: اخلال گران نظام اقتصادی هزینه سودجویی خود را پس می دهند

خبرگو:وزیر امور اقتصادی و دارایی در واکنش به فهرست دریافتی که توسط بانک مرکزی در اختیار وزارت اقتصاد قرار گرفته است، نوشت: متاسفم که ذهن جامعه طی چند هفته گذشته به دلیل سودجویی و رانت‌خواهی عده‌ای خاص به هم ریخته و نظم بازارها تحت تاثیر قرار گرفته است.

به گزارش خبرگو مسعود کرباسیان در این یادداشت نوشت: همین گروه بدون توجه به منافع ملی، آینده توسعه کشور را به مخاطره انداخته‌اند.
وی افزود: در وزارت امور اقتصادی و دارایی تمام ابزارهای نظارتی و اجرایی خود مانند سازمان امورمالیاتی، گمرک و سازمان حسابرسی را به کار گرفته ایم که حق مردم به آنها باز گردد و اخلال‌گران نظام اقتصادی و ارزی هم هزینه رفتارهایشان را بدهند.
وزیر اقتصاد با بیان اینکه لیست تمامی افراد دریافت کننده ارز 4200 تومانی از طریق بانک مرکزی در اختیار وزارت اقتصاد قرار گرفته‌است؛ اعلام کرد: این لیست را به سرعت در اختیار گمرک جمهوری اسلامی قرار دادیم تا به صورت دقیق مشخص کنند که چه افراد و شرکت‌هایی ارز دریافت کرده و کالا وارد نکرده‌اند.
کرباسیان با تاکید بر اینکه با این گروه، براساس قانون و به عنوان اخلال‌گران نظام ارزی برخورد جدی صورت خواهد گرفت، یادآور شد: همچنین سازمان امورمالیاتی هم در حال پیگیری موضوع است.
وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه، گزارش نهایی با نهایت شفافیت در اختیار مردم و نهادهای ذی‌ربط قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: نباید در مبارزه با فساد، عقب نشست و ما هم در وزارت اقتصاد در هر سطحی با فساد برخورد خواهیم کرد.

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top