کاهش ۱.۹ درصدی شاخص بورس

روند معاملات تالار شیشه ای در آخرین ماه سال گذشته نشان داد، شاخص بورس در پایان اسفند۹۶ در مقایسه با بهمن ۹۶، به میزان ۱۸۵۹ واحد برابر با ۱.۹ درصد کاهش یافت.

 

به گزارش خبرگو ، تازه ترین آمار منتشر شده از سوی بورس تهران مشخص کرد : طی ۱۹ روز کاری اسفند ماه ۹۶، ارزش معاملات در مقایسه با پایان بهمن۹۶، ۵۰ درصد افزایش و از ۶۳.۰۵۳ میلیارد ریال به ۹۴.۸۸۸ میلیارد ریال رسید.

حجم سهام معامله شده

بر اساس این گزارش، در این دوره زمانی حجم سهام معامله شده از ۲۲.۲۷۸ میلیون سهم به ۴۷.۶۵۳ میلیون سهم رسید. همچنین از ابتدای سال تا پایان اسفند ماه، متوسط روزانه حجم و ارزش معاملات بازار اول و دوم به ترتیب برابر با ۱۰۴۰ میلیون سهم و ۲۲۳۷ میلیارد ریال بوده است.

دفعات معاملات

افزون بر این بخش دیگری از این آمار نشان می دهد: در اسفند ماه ۹۶، دفعات معاملات سهام برابر با ۸ درصد در مقایسه با پایان بهمن ماه ۹۶ افزایش یافت و از ۱۶۲۲ هزاردفعه به ۱۴۹۶ هزار دفعه بالغ شد.

روند شاخص و ارزش بازار

این گزارش می افزاید : شاخص بورس در پایان اسفند۹۶ در مقایسه با بهمن ۹۶، به میزان ۱۸۵۹ واحد برابر با ۱.۹ درصد کاهش یافت و از ۹۸.۱۴۹ واحد به ۹۶.۲۹۰ واحد رسید.

اطلاعات اداره آمار بورس در خصوص ارزش بازار در آخرین ماه سال گذشته حاکی از آن است که ارزش بازار در پایان اسفند ماه ۹۶ در مقایسه با پایان بهمن۹۶ با رسیدن به۸۴.۶۴۶ میلیارد ریال افتی برابر با ۲ درصد را ثبت کرد و از ۳۹۰.۸۸۸ میلیارد ریال به ۳۸۲.۴۲۳ میلیارد ریال رسید.

تحرک حقیقی و حقوقی ها

از سویی دیگر همیشه تحرک بازیگران اصلی بازار سهام یکی از بخش های مهم آمار و اطلاعات خرید و فروش سهام است.

این گزارش می افزاید: براساس معاملات نرمال، در این ماه ارزش سهام خریداری شده اشخاص حقوقی در حدود ۲۳.۶۹۳ میلیارد ریال و معادل ۶۰ درصد از کل خرید ها بود، در حالی که ارزش سهام فروخته شده آنها ۲۲.۷۳۷ میلیارد ریال و در حدود ۵۸ درصد از کل فروش ها بود.

بر این اساس در این ماه سرمایه گذاری خالص اشخاص حقوقی به میزان ۹۵۶ میلیارد ریال شد. در عین حال میزان خرید و فروش سهام اشخاص حقیقی به ترتیب ۳۹ و ۴۱ درصد از ارزش خرید و فروش بود.

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top