پناهی معاون ارزی بانک مرکزی شد

 خبرگو: غلامرضا پناهی معاونت ارزی بانک مرکزی را به عهده گرفت.

به گزارش خبرگو در شانزده مرداد ماه سال گذشته بود که ولی الله سیف پس از آنکه از ماندن خود بر صندلی ریاست بانک مرکزی برای یک سال دیگر اطمینان حاصل کرد، دست به تغییراتی در این نهاد زد. وی پست حساس معاونت ارزی بانک مرکزی را از غلامعلی کامیاب با تجربه گرفت و آن را به سیداحمد عراقچی سپرد. غلامعلی کامیاب از هجدهم شهریور ماه 1392 مسئولیت معاونت ارزی بانک مرکزی را در دولت یازدهم بر عهده داشت و توانست در دوران حضور خود در این سمت، نوسان های ارزی ناشی از تحریم ها که از قبل به جا مانده بود را کنترل کند و آرامش را به بازار ارز بازگرداند.

سیداحمد عراقچی برادرزاده سیدعباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه طی خبری که در هفته گذشته منتشر شد، از این سمت کنار گذاشته شد و این اولین حمله عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی به نوسانات بازار ارز بود. بعد از کنار رفتن سیداحمد عراقچی، وی بلافاصله بازداشت و این موضوع باعث شد، معاونت ارزی بانک مرکزی بیش از پیش رسانه ای شود.

غلامرضا پناهی که دارای کارشناسی ارشد مدیریت امور بانکی است در پنجم اسفند 1393 به دستور علی طیب نیا وزیر سابق اقتصاد از استان ایلام برای عضویت در هیأت مدیره بانک ملی به تهران فراخوانده شده بود، تا امروز به عنوان معاون ارزی و امور بین الملل بانک ملی مشغول به فعالیت بود.

در کارنامه کاری غلامرضا پناهی، مواردی چون معاونت دایره اعتبارات شعبه ایلام، معاونت دایره امور فنی شعب اداره خارجه بانک ملی، کارشناس مالی اداره خارجه، معاونت اداره امور شعب شرق تهران، سرپرست اداره امور شعب مناطق آزاد، رئیس اداره کل خارجه، مدیر امور بین‌ الملل، معاون مدیر عامل بانک ملی در امور ارزی و بین ‌الملل و تدریس در مرکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی دیده می شود.

همچنین یش بینی می شود به زودی تغییرات دیگری به شرح زیر در برخی سمت های بانک مرکزی رخ دهد؛ کنار گذاشتن فرشاد حیدری از معاونت نظارت بانک مرکزی و جانشینی عبدالمهدی ارجمندنژاد مدیرکل مقررات مبارزه با پولشویی بانک مرکزی یا حجت الله صیدی مدیرعامل بانک صادرات به جای وی و قرار گرفتن دکتر ناصر شاهباز عضو هیأت مدیره بانک ملی و ذاکری، در سمت معاون اداری ـ مالی بانک مرکزی و مشاور رئیس کل (هر دوی این افراد سابقه همکاری با همتی در زمان تصدی مدیر عاملی بانک ملی را دارا بوده اند و عملکرد موفقی در کارنامه خود دارند).

اصلاح شده دوشنبه, 22 مرداد 1397 07:20

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top