ورود ۱۷۴۰۰ سرمایه گذار جدید به بازار بورس

در سال ۹۶ بیش از ۱۷۴۷۰۰ کد معاملاتی در بورس صادر شده که این اشخاص برای اولین بار وارد بازار شده اند.

 

به گزارش خبرگو ، به نقل از بورس تهران حسن قالیباف اصل مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در خصوص تعداد کدهای معاملاتی ایجاد شده گفت: در سال ۹۶ برابر با ۱۷۴۷۱۹ کد معاملاتی در بورس صادر شده که این اشخاص برای اولین بار وارد بازار شده و سرمایه گذاری در ابزارهای معاملاتی متنوع بورس تهران را تجربه می کنند.

قالیباف اصل در مقایسه رقم کدهای معاملاتی صادر شده در سال ۹۶ با سال قبل افزود: کدهای معاملاتی صادر شده در سال ۹۵ برابر با ۱۲۴۵۵۷ کد بود که نشان دهنده افزایش ۴۰ درصدی ورود سرمایه گذاران و به تبع آن ورود وجوه جدید به بازار در سال ۹۶ است.

سخنگوی بورس تهران  افزود: سرمایه گذارانی که فرصت مناسب یا دانش لازم برای بررسی اطلاعات مالی شرکت ها را ندارند با روش های غیرمستقیم و خرید واحدهای صندوق های سرمایه گذاری در بازار حاضر شوند و یا از خدمات مشاوران سرمایه گذاری یا سبدگردانی بهره مند شوند.

مدیرعامل بورس تهران در پایان به برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه اشاره کرد و اظهار داشت: یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه با هدف معرفی توانمندی های بازار سرمایه به سرمایه گذاران داخلی و خارجی، افزایش تعاملات بین المللی، گسترش فرهنگ سهامداری، ارتقاء آشنایی و دانش بنگاه های اقتصادی در زمینه روش های متنوع تامین مالی و پذیرش در بورس تهران و آشنایی عموم هموطنان با بازار سرمایه در روزهای دوشنبه ۲۷ فروردین لغایت پنج شنبه ۳۰ فروردین برگزار خواهد شد. غرفه بورس تهران در سالن ۳۵ (سالن ارکان بازار سرمایه) حضور فعال داشته و هر روز بیش از ۲۰ کارشناس بورس به فعالان بازار، کارشناسان، پژوهشگران و علاقمندان بازار سرمایه پاسخگو خواهند بود. همچنین ۱۹ کارگاه آموزشی با عناوین متنوع برگزار خواهد شد.

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top