همکاری بانک قرض الحسنه مهر ایران با مرکز گسترش فناوری اطلاعات

خبرگو: به منظور افزایش حمایت های بانک قرض الحسنه مهر ایران و در راستای توسعه اهداف فناورانه کشور، تفاهم نامه همکاری با مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) منعقد شد.

به گزارش خبرگو به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، در راستای حمایت های بانک قرض الحسنه مهر ایران از کسب و کارهای خرد و نیز پیشبرد اهداف فناورانه كشور تفاهم نامه همكاری با مركز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) منعقد شد.

در این مراسم دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ضمن ابراز خرسندی از همکاری با مركز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) به موضوع تفاهم نامه اشاره كرده و بیان داشت: بر اساس توافق صورت گرفته و بر اساس سیاست های بانك قرض الحسنه مهر ایران در راستای حمایت از كالای ایرانی، بناست تا با ایجاد بستری برای خرید كالای ایرانی و با هدف افزایش قدرت خرید از طریق اعطای تسهیلات قرض الحسنه با همكاری مركز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) كارت های بانكی با قابلیت خرید از فروشگاههای معرفی شده از سوی مركز اعطا شود.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران افزود: در این مدل شرکت مجری معرفی شده از سوی مگفا با معرفی خریداران کالای ایرانی به بانک و فراهم كردن زیر ساخت فنی، امكان خرید از فروشگاهها و شركت های خدماتی را فراهم كرده و منابع فروش در حساب تامین كنندگان كالا و خدمات طبق زمان بندی مورد توافق جداگانه با هریك از آنها قابل استفاده خواهد بود.

در ادامه مهندس محمدجواد انبیایی، مدیرعامل مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) نیز با بیان اینکه رسالت آن سازمان اشاعه فناوری اطلاعات در حوزه های مختلف صنعت است به وجه اشتراک مگفا با بانک قرض الحسنه مهر ایران اشاره كرد و گفت: مركز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) جنبه تجاری صرف را مورد توجه قرار نداده و تمركز خود را بر روی جنبه های پژوهشی و حمایت هزینه اجرایی توسعه فناوری ها نیز گذاشته است.

انبیایی همچنین با اشاره به سامانه انتشار و دسترسی آزاد اطلاعات، سامانه سپهتن، سامانه اینترنتی فروش خودرو، سامانه تدوین و تنظیم نظام فروش به عنوان آخرین پروژه های اجرا شده مرکز گسترش و فناوری اطلاعات در سطح کلان ملی اشاره کرد و بیان داشت: با همکاری بانك قرض الحسنه مهر ایران می توانیم برنامه مشتركی را ایجاد كرده تا بستر مكملی باشد در حمایت از تولید داخل.

مدیرعامل مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) همچنین به تأمین اهداف بانک قرض الحسنه مهر ایران با امضای این تفاهم نامه اشاره کرد و ابراز داشت: با این تفاهم نامه بانک قرض الحسنه مهر ایران به دو هدف خود كه اعطای وام به اقشار ضعیف و متوسط و نیز حمایت از خرید كالای ایرانی است خواهد رسید.

وی افزود: همچنین با حمایت از کسب و کارهای خرد به ویژه کسب و کارهای خرد مبتنی بر فناوری های نو (استارتاپ) از استعداد جوانان پویای كشور نیز بدین طریق بهره مند خواهیم شد.

اصلاح شده چهارشنبه, 07 شهریور 1397 07:38

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top