موج دوم پلمب صرافی‌های غیرمجاز/فعالیت یک صرافی دیگر متوقف شد

موج دوم پلمپ دفاتر صرافی‌ها با هماهنگی نیروی انتظامی با بانک مرکزی در بازار ارز آغاز و بر اساس آن، یک دفتر صرافی در بازار ارز پلمپ شد.


 

به گزارش خبرگو از پژوهشکده پولی و بانکی، نیروی انتظامی با هماهنگی بانک مرکزی از هفته گذشته عملیات پلمپ دفاتر واسطه صرافی‌ها را آغاز و در پی آن ۴ دفتر واسطه صرافی پلمپ کرده بود. بر همین اساس موج دوم پلمپ دفاتر صرافی‌ها از روز گذشته آغاز و یک دفتر واسطه صرافی پلمپ شد.

پلمپ دفاتر واسطه صرافی‌ها در راستای جلوگیری از قیمت سازی این دفاتر برای بازار ارز و به‌خصوص دلار انجام می‌شود.  ناگفته نماند که تحولات نرخ ارز در بازار و اقدامات بانک مرکزی در این خصوص بحث طولانی جلسه شورای پول و اعتبار  در شب گذشته بود.

طی این جلسه اقدامات بانک مرکزی به‌منظور ایجاد آرامش در بازار ارز موردبحث و بررسی  قرار گرفت و تدابیری نیز برای تداوم روند کاهش  ارز در روزهای آتی اندیشیده شد. طی  این جلسه که با حضور حداکثری اعضای شورا تشکیل شد، لزوم همراهی سیاست‌ها و تدابیر در حوزه‌های مختلف حاکمیت مورد تأکید قرار گرفت.

همچنین رییس پلیس آگاهی ناجا امروز اعلام کرد که در حال طراحی اقداماتی برای جلوگیری از سوءاستفاده‌ها در بازار ارز هستیم. وی گفت: در حال بررسی تأثیرگذاران در بازار ارز و کسانی که حمایت و پشتیبانی پشت پرده از آن‌ها می‌کنند هستیم و امروز برای ما روشن‌شده که این افراد چه کسانی هستند.

 

 

اصلاح شده چهارشنبه, 04 بهمن 1396 10:45

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top