متاسفانه بخشی از قاچاق کشور از طریق گمرکات رسمی وارد می شود

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت:اگر بتوانیم جلوی قاچاق کالاها را بگیریم قطعاً می توانیم بازار داخلی را درست کنیم، هرچند متاسفانه بخشی از قاچاق کشور از طریق گمرکات رسمی وارد می شود.

 

به گزارش خبرگو ، آیت الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری صبح امروز در جلسه مشترک کمیسیون های این مجلس با هیأت رئیسه با تبریک میلاد حضرت زینب(س) و فرارسیدن ایام الله دهه فجر گفت: از تمام اعضای مجلس خبرگان رهبری درخواست دارم که الگوی جامعه خود باشند و به عنوان یک طلبه و عضو مجلس خبرگان رهبری احکام اسلامی را رعایت کنند و باید در کارها نظم داشته باشیم و بر روی دقیقه ها هم باید حساب کنیم، یعنی اعضای مجلس خبرگان رهبری از نظر نظم نیز برای جامعه خود باید الگو باشند.

آیت‌الله جنتی تاکید کرد: امروز مشکلات مختلف اقتصادی و معیشتی در جامعه وجود دارد که باید آنها را برطرف کنیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه مشکلات اقتصادی و معیشتی از یک سو و مشکلات سیاسی و فرهنگی از سوی دیگر در کشور وجود دارد که باید برطرف شوند، تصریح کرد:مشکلات عدیده بانک ها را یکی از مسائل مهم اقتصادی است و متاسفانه درباره وضعیت بانک ها پیش از این هشدار داده بودیم اما توجهی به این موضوع نشد.

وی افزود: آشفتگی های اخیر به خصوص مسائل به وجود آمده در مشهد مقدس به دلیل مشکلات بانکی به وجود آمد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با انتقاد شدید از عدم کفایت برخی از مسئولان اقتصادی اظهار داشت: متاسفانه آنهایی که مسئولیت دارند کوتاهی می کنند. ضمن این که از ابتدا نیز به مسئله بانک ها نظارت نشد.

وی اضافه کرد: مردم کشور ما بسیار نجیب هستند که سختی ها را به خاطر عمل به نظرات رهبر انقلاب تحمل می کنند اما گرسنگی و فقر هم حدی دارد و باید به آن رسیدگی شود.

آیت الله جنتی گفت: حتی می‌توان از افراد متخصص در اقتصاد که خارج از دولت وجود دارند نیز استفاده کرد.

آیت الله جنتی درباره وضعیت قاچاق، نیز گفت: اگر بتوانیم جلوی قاچاق کالاها را به طور جزئی و کلی بگیریم قطعاً می توانیم بازار داخلی را درست کنیم. هرچند متاسفانه بخشی از قاچاق کشور از طریق گمرکات رسمی وارد می شود.

وی با پرداختن به مسائل سیاسی و فرهنگی، عنوان داشت: اگر فضای مجازی کنترل شده بود، هرگز وقایع اخیر رخ نمی‌داد. بنده اعتقادی به مسدود کردن کامل این فضا ندارم اما واقعیت امر این است که در تمامی کشورها این فضاها محدود می‌شود.

آیت الله جنتی با بیان اینکه اغتشاشات اخیر یک هشدار است، گفت: مسایل اخیر از خارج کنترل و حمایت می شد، به همین دلیل لازم است که فضای مجازی کنترل شود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جلسه اخیر رهبر انقلاب با فعالان فضای مجازی، اظهار کرد: روز سه شنبه رهبر انقلاب با جمعی از کارشناسان فضای مجازی جلسه‌ای داشتند و مسائل این فضا را بررسی کرده‌اند. امروز باید مشخص شود که چه کسی باید این فضا را سر و سامان دهد. در موضوع فضای مجازی نیازمند یک تحول هستیم و باید افراد ناتوان در این امر را کنار بگذاریم.

وی با درخواست از تمام اعضای کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری، گفت: لازم است افراد با تخصص وارد کارگروه‌های مجلس خبرگان شوند.

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top