فرمان های مالیاتی وزیر اقتصاد برای برخورد با متخلفان / مردم چشم به راه نتایج هستند

خبرگو : وزیر اقتصاد عزم خود را برای دریافت مالیات از وارد کنندگان خودرو با ارز 4200 تومانی و خریداران سکه جزم کرده است؛ عزمی که از یک پیام اینستاگرامی نمایان شده است و می رود که با دستور رسیدگی مالیاتی وزیر اقتصاد، خارج از روال اداری، بررسی و به گفته وی طی هقته جاری عملیاتی شود.

 به گزارش خبرگو کرباسیان در پیام خود تصریح کرده است که حق مردم را ریال به ریال از متخلفان اخذ می کند و در مسیر تامین منافع ملی و حفظ منافع شهروندان و کارآفرینان از منابع کشور پاسداری می نماید. وزیر اقتصاد در تشریح فرایند این اقدامات در پیام خود آورده است: گمرک و وزارت صنعت، فهرست تمامی شرکت ها و اشخاص وارد کننده را در اختیار وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی قرار می دهد تا بررسی های دقیق در مورد سوابق مالیاتی آن ها صورت گیرد. همچنین برای شفافیت بیشتر، لیست مورد نظر به زودی در اختیار افکار عمومی هم قرار خواهد گرفت. وی تاکید کرده است در صورتی که واردکنندگان خودرو با ارز 4200 تومانی اقدام به فروش محصولات با قیمت بالاتر در بازار کرده باشند و این درآمد را ابراز کنند، مالیات آنها بر اساس قانون تا ریال آخر مطالبه خواهد شد. در همین زمینه سازمان های نظارتی همچون تعزیرات، بازرسی کل کشور و سازمان حمایت با گروهی که کالاهای وارداتی با ارز رسمی را با قیمت بالاتر فروخته باشند، با جدیت برخورد خواهند کرد.

کرباسیان در فرمان دیگر خود تصریح کرده است: در صورتی که این گروه از وارد کنندگان با ارز 4200 تومانی اقدام به واردات کرده باشند و درآمدی بیشتر از آنچه ابراز می کنند، کسب کرده باشند در زمره فراریان مالیاتی قلمداد شده و با آنان بدون اغماض برخورد خواهد شد. وی تاکید کرد وزارت اقتصاد از جانب مردم و کارآفرینانی که سخت کوشانه چرخه های تولید را به گردش در می آورند، با بر هم زنندگان نظم و ثبات اقتصادی از طریق ابزارهای حکمرانی و قانونی، برخورد جدی خواهیم کرد.

این اظهارت در حالی است که طی روزهای اخیر یک مقام دولتی افشای برخی فهرست ها را مغایر با عقلانیت اقتصادی قلمداد کرده بود.

به هر حال امید می رود بسیاری از چنین سو رفتارهای اقتصادی که پیش از این به وفور شاهد آن بوده ایم، در شرایط کنونی که افکار عمومی به شدت در پی برخورد با آن هستند به نتایج موثر برسد.

اصلاح شده شنبه, 23 تیر 1397 03:32

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top