ضرورت ایجاد یک شعبه بانک روسی در منطقه آزاد انزلی

استاندار گیلان، به پیوند منطقه آزاد انزلی با منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان اشاره کرد و گفت: ایجاد یک شعبه از بانک روسی در منطقه آزاد انزلی روند تبادلات بانکی بین دو کشور را تسهیل می‌کند.

به گزارش خبرگو ،«مصطفی سالاری» در دیدار با نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور همکاری با دولت‌های منطقه خزر، نقش استان گیلان در توسعه روابط بین دو کشور را بسیار موثر ارزیابی کرد و افزود: دکتر روحانی، رئیس‌جمهور در خصوص تقویت روابط ایران و روسیه تأکید ویژه دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان، به پیگیری‌های مستمر سفیر روسیه در ایران در مسیر توسعه روابط نیز اشاره و اظهار کرد: نقش ارتباط بیشتر بخش خصوصی دو کشور برای گسترش روابط میان استان‌ها بسیار حائز اهمیت است که بخش‌های دولتی باید زمینه آن ‌را فراهم کنند.

وی بر تسریع هرگونه اقدام برای توسعه روابط تجاری تأکید و تصریح کرد: راه‌اندازی پرواز «رشت – باکو –آستراخان» می‌تواند در افزایش ارتباط تجار دو کشور و نیز سفرهای تفریحی تأثیرگذار باشد و آمادگی داریم که برای تسهیل این بخش و تداوم آن نصف ظرفیت این پرواز را به صورت چارتر در نظر بگیریم.

این مقام مسئول، بر ضرورت هماهنگی تجار دو طرف برای تعیین قیمت کالاها در سرای تجاری ایرانیان مستقر در آستراخان تاکید کرد و متذکر شد: این اقدام می‌تواند انگیزه تجار روسی و ایرانی برای حضور در بازارهای دو طرف را فراهم کند.

سالاری، به پیوند منطقه آزاد انزلی با منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد یک شعبه از بانک روسی در منطقه آزاد انزلی روند تبادلات بانکی بین دو کشور را تسهیل می‌کند.

وی الکترونیکی کردن روابط تجار دو کشور از طریق اتاق‌های بازرگانی را یکی دیگر از اقدام‌های موثر در تسریع روند ارتباط تجاری و اقتصادی دانست و افزود: تعیین تعرفه ترجیحی نیز می‌تواند تحول تجاری برای دو کشور را در پی داشته باشد.

اصلاح شده دوشنبه, 17 ارديبهشت 1397 11:32

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top