صندوق خسارات بدنی کمیته مشورتی رسانه تشکیل می دهد

صندوق می تواند با تصویب مجمع عمومی ، حداکثر تا دودرصد(۲%) از منابع مالی خود را جهت تعمیم امر بیمه، گسترش فرهنگ بیمه، ترغیب رانندگان فاقد بیمه نامه شخص ثالث به اخذ بیمه نامه و پیشگیری از زیانهای ناشی از حوادث رانندگی از طریق عقد قرارداد با وزارتخانه ها و دستگاههای اجرائی ذی ربط اختصاص دهد.

به گزارش خبرگو ، مدیرعامل صندوق تامین خسارت بدنی کشور  افزود: سال گذشته کمیته کاهش تلفات جاده ای و گسترش فرهنگ بیمه در صندوق راه اندازی شد، که این کمیته مسئولیت تببین و اجرای تبصره 5 ماده 24 قانون بیمه شخص ثالث را برعهده دارد. امیدواریم در سال 97 بصورت مستمر و کاربردی این کمیته فعال و پویا پیش برود.

 علی جباری در دیدار مدیر و کارکنان روابط عمومی این نهاد گفت: امسال رویکرد اصلی صندوق ، رویکرد فرهنگی است ، باید با فرهنگ سازی به کاهش تصادفات و تبع آن تلفات حوادث رانندگی کمک کنیم.

.وی درتوضیح تبصره 5 گفت: در قانون شخص ثالث آمده : صندوق می تواند با تصویب مجمع عمومی ، حداکثر تا دودرصد(۲%) از منابع مالی خود را جهت تعمیم امر بیمه، گسترش فرهنگ بیمه، ترغیب رانندگان فاقد بیمه نامه شخص ثالث به اخذ بیمه نامه و پیشگیری از زیانهای ناشی از حوادث رانندگی از طریق عقد قرارداد با وزارتخانه ها و دستگاههای اجرائی ذی ربط از قبیل سازمان صدا و سیما، وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان اختصاص دهد.

وی ادامه داد : دستگاه های نامبرده شده در این تبصره کاملا مشخص می کنند جامعه هدف فرهنگ سازی از نظر قانونگدار در گام اول دانش آموزان ، دانشجویان ، جوانان و در گام بعد عموم جامعه با همکاری اصحاب رسانه اعم از صدا و سیما و رسانه های الکترونیک و چاپی هستند.

در این دیدار ، کامران ناقوسی مدیر روابط عمومی صندوق با ارائه گزارشی از فعالیت های روابط عمومی در سال 96 و توضیحاتی در خصوص جلسات کمیته کاهش تلفات جاده ای و گسترش فرهنگ بیمه گفت: در سال 96 با حضور و عضویت جناب آقای زندی مدیرکل روابط عمومی بیمه مرکزی ، سرهنگ جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ، دکتر گراوند استاد دانشگاه و فعال آسیب های اجتماعی ، عزیززاده دبیر شورای فنی صندوق جلسات کمیته برگزار گردید .

وی افزود: همانگونه که قانون به روشنی مشخص کرده است تدابیر و پیشنهادات لازم در جهت اجرای این تبصره در کارگروه تبیین و تدوین شد و با محوریت" پیشگیری از زیان اقتصادی و اجتماعی حوادث رانندگی" برای سال 97 آماده اجرا می باشد.

ناقوسی از تشکیل کمیته مشورتی رسانه ها خبرداده و اظهار داشت : بزودی به منظور بهره مندی از نظریات و مشاوره اصحاب رسانه در خصوص فرهنگ سازی ، کمیته مشورتی رسانه تشکیل خواهد شد.

اصلاح شده دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 06:23

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top