شعب پست بانک سراسر کشور آماده سپرده گذاری ارزی

خبرگو: دکتر فرحی مدیر عامل پست بانک ایران بخشنامه ارزی جدید بانک مرکزی را عامل مؤثری برای ایجاد ثبات در بازار ارز دانست .

خسرو فرحی سود تعیین‌شده در این بخشنامه را برای دلار 4 درصد، یورو 3 درصد و درهم نیز 2 اعلام کرد و خاطرنشان‌ ساخت: مدت زمان سپرده‌گذاری یکساله تعیین شده و سپرده‌گذاران درصورت نیاز در هر زمانی می‌توانند سپرده خود را بصورت ارز دریافت کنند.

مدیرعامل پست بانک ایران، تضمین کتبی مبنی بر پرداخت اصل و سود سپرده‌ها توسط بانک مرکزی را بسیار بااهمیت دانست و افزود: انتظار می‌رود با ایجاد اعتماد و استقبال مردم از این طرح بازار ارز ثبات پیدا کند و سپرده‌های ارزی در راستای رونق اقتصاد کشور به کار گرفته شود.

فرحی در ادامه به تشریح عملکرد این بانک در ایجاد اشتغال پایدار درروستاها پرداخت و افزود: معادل ریالی یک و نیم میلیارد دلار از طرف دولت و معادل این مبلغ نیز از منابع داخلی سه بانک دولتی و مؤسسه کارآفرینی امید برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها و مناطق کم برخوردار کشور تعیین شده که تاکنون 50 درصد آن محقق شده که پست بانک ایران نیز در این راستا بالغ بر 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت نموده که منجر به ایجاد 60 هزار شغل شده است.

وی سقف تسهیلات اشتغالزا این بانک برای هر طرح را 150 میلیارد ریال اعلام کرد و تصریح کرد: تمام واحدهای ستادی و اجرائی بانک برای استمرار برنامه‌های اشتغالزای دولت آمادگی کامل دارند.

برچسب ها

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top