سهام تکنولوژی آسیا افت کردند/علت: هشدار در مورد تقاضای تلفن همراه

روز جمعه در حالی‌ که بزرگترین پیمانکار تولیدکننده تراشه کامپیوتری، در مورد تقاضا برای تلفن همراه هشدار داد، سهام آسیایی دچار لغزش شد.

 

به گزارش خبرگو ، به نقل از رویترز، روز جمعه درحالی‌که بزرگترین پیمانکار تولیدکننده تراشه کامپیوتری، در مورد تقاضا برای تلفن همراه هشدار داد، سهام آسیایی دچار لغزش شد. قیمت نفت نزدیک به بالاترین رکورد ۳ ساله خود باقی ماند و باعث شد، وحشت از تورم تشدید شود و قیمت اوراق دولتی کاهش یابد.

تاجران خبر دادند که بورس‌های اروپایی، امروز شروع قدرتمندی خواهند داشت. شاخص فوتسی ۰.۳ درصد بالا رفت؛ اما ای‌مینی اس‌اندپی اندکی افت کرد.

در آسیا، پس از این که شرکت تولید نیمه‌رسانای تایوان، «تایوان سمی‌کانداکتور»، هدف‌گذاری درآمد خود را با ذکر کاهش تقاضا برای تلفن‌های هوشمند، پایین آورد، افت سهام اپل، باعث به وجود آمدن جهت‌گیری کلی در بازارها شد.

تحلیل‌گر جی‌پی مورگان در یادداشتی نوشت: موضوع بزرگ بازارهای منطقه آسیا اقیانوسیه، امروز، عقب‌نشینی «تایوان سمی‌کانداکتور» در پیش‌بینی‌های خود است، که فشار زیادی به بخش تکنولوژی وارد خواهد کرد و در اولین گام، تاثیرات بزرگی بر سهام سمیس و عرضه گالاکسی‌های سامسونگ الکترونیکس خواهد گذاشت.

شاخص اصلی تایوان با سقوط ۳.۵ درصدی بخش تکنولوژی و ضرر ۶ درصدی «تایوان سمی‌کانداکتور»، ۱.۸ درصد سقوط کرد.

گسترده‌ترین شاخص سهام اسیا اقیانوسیه در خارج از ژاپن ام‌اس‌سی‌آی، ۱.۱ درصد سقوط کرد. زیرشاخص تکنولوژی این شاخص هم ۱.۶ درصد افت کرد.

نیکی ژاپن ۰.۱ درصد افت کرد. سقوط سهام تکنولوژی جهش سهام انرژی و مالی را خنثی کرد.

در معاملات دیشب وال‌استریت، شاخص داو ۰.۳۴ درصد افت کرد، درحالی‌که اس‌اندپی ۰.۵۷ درصد پایین‌تر بسته شد و نزدک هم ۰.۷۸ درصد از ارزش خود را از دست داد.

در بازار ارز شاخص دلار در ۸۹.۹۸۶ واحد تثبیت شد.

در برابر ین هم نرخ دلار اندکی افزایش یافت و به ۱۰۷.۵۵ ین در برابر هر دلار رسید.

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top