سهام آسیایی در معاملات روز جمعه به شدت سقوط کردند

پس از این که رییس‌جمهور آمریکا اعلام کرد تعرفه‌های سنگینی بر واردات فولاد و آلومینیوم وضع خواهد کرد، وحشت از به راه افتادن جنگ تجاری در جهان باعث شد تا سهام آسیایی به شدت سقوط کنند.

 

به گزارش خبرگو ، به نقل از رویترز، روز جمعه پس از این که رییس‌جمهور آمریکا اعلام کرد تعرفه‌های سنگینی بر واردات فولاد و آلومینیوم وضع خواهد کرد، وحشت از به راه افتادن جنگ تجاری در جهان باعث شد تا سهام آسیایی روند افت بازارهای وال‌استریت را ادامه دهند.

ترامپ گفت که هفته آینده تعرفه‌های ۲۵ درصدی بر واردات فولاد و ۱۰ درصدی بر واردات آلومینیوم، رسما اعلام خواهد شد. این اظهارات باعث به وجود آمدن موجی از نگرانی اقدامات تلافی‌جویانه شرکای بزرگ تجاری آمریکا، مثل چین، اروپا و کانادای همسایه و آسیب دیدن اقتصاد جهانی شد.

رابرت کارنل، رییس تحقیقات آسیا اقیانوسیه در شرکت آی‌ان‌جی در سنگاپور، گفت: با این اقدام ترامپ که تعرفه‌های سنگینی بر واردات فولاد و آلومینیوم وضع کرد، جهان روی لبه پرتگاه جنگ تجاری قرار گرفت. منحنی‌های سود را فراموش کنید؛ رکود اقتصادی از اینجا آغاز می‌شود. تجارت تنها چیزی است که اقتصاددانان همگی با آن موافق هستند؛ هرچه بیشتر بهتر.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارجِ ژاپنِ ام‌اس‌سی‌آی ۱.۱ درصد سقوط کرد که بیشترین تاثیر را از سقوط سهام کره جنوبی گرفته بود، درحالیکه نیکی ژاپن با سقوط شدید ۲.۹ درصدی همراه بود.

این هفته این دو شاخص به ترتیب ۲.۳ و ۳.۶ درصد افت کرده‌اند.

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top