سهام آسیایی از کمترین میزان ۲ ماهه خود بازگشت

در شرایطی که سرمایه‌گذاران امیدوارند از یک جنگ تمام‌عیار تجاری بین دو اقتصاد برتر جهان پیشگیری شود، سهام جهان از مسیر سقوط بیشتر بازگشتند.

 

به گزارش خبرگو ، به نقل از رویترز، روز پنج‌شنبه در شرایطی که سرمایه‌گذاران امیدوارند از یک جنگ تمام‌عیار تجاری بین دو اقتصاد برتر جهان پیشگیری شود، سهام جهان از سقوطی که با بالا گرفتن تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین، آغاز شده بود، بازگشتند و سهام آسیایی که به پایین‌ترین میزان ۲ ماهه خود سقوط کرده بود، اندکی بهبود یافت.

پس از این که طرح تعرف‌های آمریکا بر ۵۰ میلیارد دلار از واردات سالیانه چین، پاسخ سریعی از سوی پکن با وضع تعرفه بر کالاهای آمریکایی به همراه داشت، ایالات متحده تمایل خود برای مذاکره جهت حل‌وفصل جنگ تجاری را ابراز کرد و حال‌وهوای بازار بهبود یافت.

تا ساعت ۱۲ به وقت تهران، شاخص‌ اصلی سهام اروپا، استاکس، بیش از ۱ درصد رشد کرد که این اشاره به سود بالای فوتسی انگلستان، داکس آلمان و کاک فرانسه دارد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارج ژاپنِ ام‌اس‌سی‌آی، یک روز پس از این که به پایین‌ترین میزان ۲ ماهه خود رسید، ۰.۵ درصد رشد کرد.

نیکی ژاپن ۱.۵ درصد رشد کرد، درحالی‌که بازارهای سرزمین اصلی چین و بازارهای هنگ‌کنگ و تایوان روز پنج‌شنبه برای تعطیلات «قبار روبی از قبور»  بسته بودند.  

ادامه دارد...

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top