سهام آسیایی، سوددهی شاخص اس‌اندپی را دنبال کرد

روز دوشنبه درحالی‌که حال‌ و هوای بازارها با بازگشت سهام آمریکا بهبود یافت، سهام آسیایی بالا رفت؛ این درحالی است که حملات توییتری ترامپ به چین، همچنان ادامه دارد.

 

به گزارش خبرگو ، به نقل از رویترز، روز دوشنبه درحالی‌که حال‌ و هوای بازارها با بازگشت سهام آمریکا بهبود یافت، سهام آسیایی بالا رفت؛ این درحالی است که تنها چند روز مانده به سخنرانی کلیدی رییس‌جمهور شی جین‌پینگ، حملات توییتری ترامپ به چین، همچنان ادامه دارد.

اخبار این که کره‌شمالی برای اولین بار به آمریکا اعلام کرده است، آماده است تا در مورد غیر هسته‌ای شدن، مذاکره کند.

اخبار حاکی از این که نیروهای آمریکایی سایت‌هایی در سوریه را هدف قرار داده‌اند، بیشتر از این‌که واکنشی را در پی داشته باشد، باعث سردرگمی شد.

روز یکشنبه پس از این که گروه‌های امدادی در سوریه اعلام کردند که ده‌ها نفر در شهری که تحت کنترل شورشیان است، مورد حمله گاز سمی قرار گرفته‌اند، ترامپ اعلام کرد کشورهای درگیر، بهای سنگینی را پرداخت خواهند کرد.

تا این لحظه، سرمایه‌گذارارن آسیایی تحت تاثیر رشد شاخص ای‌مینی اس‌اندپی۵۰۰ قرار گرفته‌اند که ۰.۶ درصد رشد کرده است این درحالیست که ای‌مینی نزدک ۰.۸ درصد رشد کرده است.

انتظار می‌رود بورس‌های اروپایی در مقادیر بالاتری باز شوند؛ سهام فوتسی نیم درصد بالا رفت و شاخص سهام آلمان ۰.۴ درصد رشد کرد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارج از ژاپنِ ام‌اس‌سی‌آی با ۰.۷ درصد اافزایش، واکنش نشان داد.

نیکی ژاپن ۰.۵ درصد بالا رفت و شاخص هنگ‌کنگ ۱.۱ درصد جهش کرد.

پس از این که ترامپ در روز یکشنبه اعلام کرد «چین موانع تجاری خود را بر خواهد داشت، چرا که این کار درستیست که باید انجام شود»، سرمایه‌گذاران به احتیاط رو آوردند.

ادامه دارد...

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top