رتبه اول بانک صادرات ایران در بازار تسهیلات چهار محال و بختیاری

بانک صادرات ایران طی ٩ ماه اول سال ٩٦ در استان چهار محال و بختیاری با اعطای ٢١٩٠ فقره تسهیلات بالغ بر ٤٥٣ میلیارد ریال نقش مهمی در عمل به برنامه های اقتصاد مقاومتی داشته است.

 

به گزارش خبرگو ، در عین حال مانده تسهیلات اعطایی این بانک طی این مدت در سایر حوزه‌های اقتصادی استان، رتبه اول بازار تسهیلات را در بین سایر بانک‌ها برای آن رقم زده است.

طبق اعلام روابط عمومی بانک صادرات ایران، تسهیلات حمایتی این بانک در استان چهارمحال و بختیاری طی ٩ ماهه اول سال ٩٦ حکایت از عملکرد قابل توجهی در راستای عمل به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و پشتیبانی از تولید و اشتغال، رفاه و ازدواج جوانان دارد، به نحوی که در قالب این برنامه ها ٢١٩٠ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ٤٥٣ میلیارد ریال اعطا شده است.

همزمان مانده تسهیلات اعطایی این بانک به بخش‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی این استان در این مدت  با ٢٩١٠٧  فقره تسهیلات به ٥٩٤٢ میلیارد ریال رسیده که قریب به ٢٧ درصد سهم تسهیلات شبکه بانکی در استان را شامل شده و رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

بنابراین گزارش، مدیریت شعب بانک صادرات ایران طی ٩ ماه ابتدای سال جاری، با اعطای ١٥٩٢ فقره وام ازدواج و تهیه جهیزیه (بالغ بر ١٦٠ میلیارد ریال) کمک بزرگی به تسهیل امر ازدواج در استان چهارمحال و بختیاری کرده است.

همچنین در راستای حمایت از رونق تولید ١٩ فقره تسهیلات به ارزش ١١٣ میلیارد ریال به بنگاه‌های کوچک و متوسط در بخش های صنعتی و کشاورزی این استان پرداخت شده است. ضمن اینکه طی  ٩ ماه ابتدای سال ٩٦، خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران استان  چهارمحال و بختیاری از  ١٨٢  فقره تسهیلات ساخت و خرید مسکن بالغ بر ١١٥ میلیارد ریال برخوردار شده‌اند.

علاوه بر این، در راستای حمایت از مشاغل خانگی ١٧٧ نفر از معرفی‌شدگان کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی  از وام قرض‌الحسنه اشتغالزایی این مدیریت به ارزش ٣٢ میلیارد ریال استفاده کرده‌اند.

علاوه براین، تعداد ٩٠ فقره پرونده با اشتغالزایی ٣٦٠ نفر معرفی معرفی شده از نهادهای مختلف از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، میراث فرنگی و ... در راستای ایجاد مشاغل خانگی به میزان ١٩ میلیارد ریال توسط بانک صادرات ایران در چهارمحال و بختیاری پرداخت شده است.

گفتنی است، در مدت مورد اشاره، ١٢٨ فقره تسهیلات به مبلغ ١٣ میلیارد ریال به حوادث غیر مترقبه و یک میلیارد ریال برای حمایت از ٢ زندانی نیازمند توسط بانک صادرات این استان تخصیص یافته است.

لازم به ذکراست، بانک صادرات ایران با داشتن مانده تسهیلات پرداختی ٥٩٤٢ میلیارد ریالی در استان چهارمحال و بختیاری تا پایان آذر ماه  ٩٦، موفق شد رتبه اول و سهم ٢٧ درصدی از بازار تسهیلات (مصارف) و رتبه دوم بازار  منابع استان را در بین سایر بانک‌های به خود اختصاص دهد.

بانک صادرات ایران برای سال ٩٧ سررسید و تقویم چاپ نمی‌کند

بانک صادرات ایران به دلیل تخصیص هزینه چاپ سررسید و تقویم سال ٩٧ به آسیب دیدگان زلزله منطقه غرب کشور، در سال ٩٧ سررسید و تقویم اختصاصی نخواهد داشت.

طبق اعلام روابط عمومی بانک صادرات ایران، هزینه تبلیغاتی چاپ سررسید و تقویم سال ٩٧ این بانک در راستای اقدامات انسان دوستانه و کمک به هموطنان آسیب دیده زلزله غرب کشور در آبان ماه سال جاری، به این امر اختصاص یافت و از این رو تقویم و سررسید ویژه بانک صادرات ایران برای سال ٩٧ چاپ نمی‌شود.

بنا براین گزارش، حمایت های انجام شده توسط مجموعه بانک صادرات ایران از آسیب دیدگان زلزله غرب کشور، از ساعات اولیه این رخداد غم انگیز رقم خورد به نحوی که از بدو امر، یک میلیارد ریال از محل بودجه تبلیغاتی بانک برای کمک به هموطنان زلزله زده تخصیص یافت. بانک صادرات ایران در ادامه این کمک ها هزینه چاپ سررسید و تقویم سال ٩٧ را نیز به جمع کمک های خود به این هموطنان افزود.

همکاران بانک صادرات ایران بیش از ٢٠ میلیارد ریال از مزایای یک روز مرخصی خود به این میزان افزودند و در ادامه بیش از ٣٠ میلیارد ریال کمک های نقدی بانک صادرات ایران و شرکت های تابعه و هموطنان خیرخواه به این مجموعه کمک های نقدی افزوده شد.

همچنین دستور توقف وصول مطالبات و امهال بدهی مشتریان بانک در مناطق زلزله زده تا بازگشت به شرایط عادی، ارسال ٨ دستگاه خودپرداز سیار در اولین روزهای وقوع حادثه به مناطق زلزله زده، تجهیز بیش از ٥ هزار دستگاه خودپرداز برای دریافت کمک های نقدی هموطنان و طبخ و توزیع روزانه ٢ هزار پرس غذای گرم بین مردم آسیب دیده منطقه از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه است.

شایان ذکر است، بانک صادرات ایران به دنبال اجرای مصوبه دولت در اعطای تسهیلات به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، بازسازی و تعمیر واحدهای مسکن روستایی و شهری و همچنین مرمت واحدهای تجاری را با جدیت دنبال می کند.

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top