کرباسیان: برای حفظ ثبات اقتصاد هیچ خط قرمزی وجود ندارد/ دلالان عمده سکه و ارز شناسایی شدند

خبرگو: نشت ویژه وزیر اقتصاد با مدیران کل و روسای ادارات کل مالیاتی استانها برای برخورد با خریداران عمده سکه و ارز روز گذشته برگزار شد و دستور اخذ مالیات ازخریداران بزرگ سکه و دریافت مالیات بر سود از دلالان بزرگ ارزی صادر گردید.

 به گزارش خبرگو کرباسیان گفت: در مبارزه با رانت و فساد برای حفظ ثبات اقتصادی و حراست از منابع کشور هیچ خط قرمزی وجود ندارد و برخورد با متخلفان به طور جدی ادامه می یابد. وی افزود: سازمان امور مالیاتی خریداران عمده سکه را شناسایی کرده است و طبق قانون اعضا مکلف به پرداخت سود اتفاقی هستند. کرباسیان در ادامه گفت: 100 نفر اول لیست که بالاترین خرید را انجام داده اند در اولویت بررسی برای مطالبه مالیات قرار می گیرند و در زمینه بازار ارز هم، هر فرد یا مجموعه ای که از طریق خرید و فروش ارز،سود اتفاقی به دست آورده باشد مشمول این مالیات می شود.

کرباسیان تصریح کرد مطالبه گری ما شامل تمام بخش های اقتصادی کشورمی شود و در ادامه این روند موسسات و آژانس های مسافرتی هم به دقت رصد می شوند و آن دسته که از موضوع پرداخت ارز مسافری برای سفر به کشورهای بدون نیاز به روادید سوءاستفاده کرده اند برخورد خواهد شد. وزیر امور اقتصادی و دارایی یادآور شد: برای مبارزه با فساد رویکرد ما گسترش سیستم الکترونیکی است و امسال تاکنون 99درصد اظهارنامه های مالیاتی به صورت الکترونیکی اظهار شده است.

اصلاح شده دوشنبه, 25 تیر 1397 06:17

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top