دلار امروز بانکی ۴۲۲۱ تومان، یورو ۵۱۹۹ تومان/دلیل تفاوت نرخ چیست؟

اجرای سیاست ارز تک نرخی در بازار با نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی آغاز شده و اکنون نرخ فروش دلار در صرافی بانکها ۴۲۲۱ تومان است که ۲۱ تومان مابه التفاوت، ناشی از نرخ کارمزد مرسوم بانکی است.

 

به گزارش خبرگو ، دولت از روز گذشته، رسما اجرای سیاست ارز تک‌نرخی در بازار را پیاده‌سازی کرده است. بر این اساس مبنای قیمت گذاری دولت از سوی بانک مرکزی ۴۲۰۰ تومان اعلام شده و البته در جریان اعلام نرخ‌های بانکی از سوی بانک مرکزی، امروز نرخ یورو ۵۱۷۳ تومان اعلام کرده است.

در این میان، ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی هم اعلام کرده بود که نرخ ۴۲۰۰ تومان برای دلار به بانک ها ابلاغ شده، البته نظام ارزی کشور شناور مدیریت شده و این نرخ نیز متناسب با تغییراتی که در متغیرهای اقتصاد کلان به وجود می آید، در معرض تغییر قرار دارد.

اکنون قیمتی که از سوی بانکها برای اعمال نرخ در صرافی‌ها به صورت رسمی بیان شده است، دلار ۴۲۲۱ تومانی و یورو ۵۱۹۹ تومانی است که در واقع دلار همان نرخ ۴۲۰۰ تومانی را دارد که به گفته برخی کارشناسان با احتساب کارمزد بانکی که یک روال عادی و طبیعی است و از گذشته نیز اعمال می‌شده است، ۴۲۲۱ تومان اعمال می شود.

گفتنی است این نرخ در بانکهای بسیاری اعلام شده است و یک نرخ واحد به شمار می رود. البته نرخ شناور مدیریت شده که سیاست ارزی بانک مرکزی در روزهای کنونی است، مابه التفاوت تورم داخلی و خارجی را برای افزایش نرخ ارز دنبال می کند.

 

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top