اسامی دریافت کنندگان دلار 4200 تومانی منتشر شد/ همه کالاها اساسی نیستند

خبرگو: بانک مرکزی  صبح امروز در اطلاعیه ای فهرست دریافت کنندگان دلار 4200 تومانی را منتشر کرد. این اقدام پس از دستور رئیس جمهور مبنی بر شفاف سازی و در پی اعلام این موضوع  که شرکت هایی به رغم دریافت ارز 4200 تومانی حدود نیمی از ارز دریافتی را برای واردات اختصاص نداده و برخی دیگر هیچگونه وارداتی نداشته اند، منتشر شده است.

 در این اطلاعیه آمده است: بانک مرکزی از 21 فروردین ماه سال جاری در راستای سیاست جدید ارزی به منظور مدیریت بهینه منابع ارزی کشور به کالاهای ثبت سفارش شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ارز مورد نیاز را تخصیص داده و تامین کرده است.  

روابط عمومی بانک مرکزی، نظر به اهمیت موضوع و با هدف شفاف سازی و دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات و نیز با توجه به تاکید و دستور رئیس جمهوری ، فهرست کالاها را به تفکیک شرکت ها و افراد که طی این مدت ارز رسمی به نرخ 4200 تومان دریافت کرده اند منتشر می کند. یادآوری می شود این گزارش به درخواست وزارت صمت برای کالاهای تامین ارز شده توسط بانک مرکزی نیست.

 گفتنی است در این فهرست به ترکیبی از گروه های کالایی برمی خوریم که در اولویت های متفاوتی از نظر تامین سطوح نیاز قرار گرفته اند. از جمله شرکت های متعددی که در زمینه واردات انبوه لوازم خانگی، گوشی همراه و برخی لوازم کمتر ضروری نظیر ماشین خشک کن و امثالهم به چشم می خورد. همچنین اسامی برخی دیگر از شرکت ها در زمینه واردات کالاهای مختلف نیز به کرات به چشم می خورد که موضوعی حائز اهمیت است. شاید یکی از نکات اساسی در روند شفاف سازی این موضوع به روشن ساختن اسامی افرادی مربوط باشد که امکان استفاده از این فرصت ها را در قالب شخصیت حقوقی به دست آورده اند

اصلاح شده یکشنبه, 10 تیر 1397 10:11

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top