مناطق روستایی استان خوزستان در انتظار خدمات پست بانک

خبرگو: پست بانک به عنوان بزرگترین خرده بانکدارنظام بانکی کشور در شرایط خاص استان خوزستان در پی ایفای نقش مسئولیت اجتماعی است.

 به گزارش خبرگو در شرایط دشوار کنونی استان خوزستان و گستردگی روستاهای این استان استاندار خوزستان ارائه خدمات خرده بانکداری پست بانک و شعب گسترده آن، را کمک بزرگی به توسعه استقلال پایدار این استان به ویژه به نقاط دور افتاده روستایی دانست و ظرفیت های پست بانک را عامل بسیار مهمی برای تحقق این موضوع قلمداد کرد.

 دکتر شریعتی استاندار خوزستان در نشست دو روز گذشته خود با دکتر فرحی مدیرعامل پست بانک ایران از عملکرد این بانک در سطح استان تقدیر کرد و خواهان گسترش خدمات متنوع پست بانک از طریق ایجاد باجه های بانکی در مناطق فاقد شعب در سطح استان شد.

خسرو فرحی نیز در این نشست بر درک صحیح موقعیت استان اشاره کرد و ایجاد اشتغال پایدار با تأمین مالی طرح های توسعه ای را از جمله اهداف پست بانک برای اجرای خدمات زیر ساختی خوزستان دانست. وی در نشست شورای اداری استان خوزستان نیز آمادگی این بانک را به عنوان بانک عامل صندوق توسعه ملی در راه ایجاد اشتغال اعلام کرد و خاطرنشان نمود: وظیفه خود می دانیم که با رعایت اصول اعتبار سنجی، طرحهای مختلف استان خوزستان را شناسایی و نسبت به تعیین تکلیف و تأمین مالی آنها به سرعت اقدام کنیم.

وی ظرفیت های کارشناسی بانک را برای ارزیابی طرح های تولیدی و اشتغال زایی استان بسیار مناسب دانست و گفت: خوشبختانه پست بانک تجارب ویژه ای در ارزیابی طرحهای تولیدی و تخصیص اعتبارات مربوط به آن دارد. بر این اساس مطابق شاخص های عملیاتی خود بر تقویت نیروی انسانی شعب و تعامل گسترده با سازمانها و نهادهای مرتبط با طرحهای کشاورزی، صنعتی، گردشگری و صنایع دستی خواهد داشت تا زمینه های تجهیز منابع ارزان قیمت جدید و جذب گسترده مشتریان در شعب فعلی خود را دنبال نماید.

گفتنی است سابقه تأمین مالی طرحهای اشتغالزایی کشور که عمدتا با چالش عدم ا هلیت نظام بانکی در ارزیابی پروژه های اشتغال زا همراه بود، در شرایط کنونی و مطابق با مأموریت های ویژه پست بانک در این حوزه می تواند نوید بخش تجربه ای جدید و موثر در این زمینه باشد.

یادآور می شود حضور همه جانبه مدیران امور شعب و بازاریابی، طرح و برنامه، امور سرمایه انسانی و پشتیبانی و اداره کل روابط عمومی این بانک در نشست های یادشده نیز حاکی از عزم جدی این بانک برای توسعه اشتغال پایدار در استان خوزستان دارد.

اصلاح شده چهارشنبه, 20 تیر 1397 13:50

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top