خانواده بانک صادرات چشم انتظار نشانی از مدافع جاویدالاثر حرم

فرارسیدن روز نهم دی روز «بصیرت و میثاق امت با ولایت» یادآور مردان حماسه سازی است که در راه حفظ ارزش‌های والای اسلامی و دفاع از جایگاه ولایت جان خویش بر کف گرفته‌اند.

 

به گزارش خبرگو ، غیورمردانی که خیال خام بدخواهان و دشمنان ملت بزرگ ایران را نقش بر آب کرده‌اند، با چنین روحیه انقلابی، امروز استوارتر گام در مبارزه با جهل تروریسم تکفیری نهاده‌اند تا جان نثاری برای دفاع از حریم ولایت، همچنان سر مشق نسل‌های متعهد آینده باشد.

بر پایه همین بصیرت و غیرت دینی، مدافعی از خانواده بزرگ بانک صادرات ایران برای پاسداری از حرم حضرت زینب و حضرت رقیه (سلام الله علیهما) راهی خط اول مبارزه با تروریسم تکفیری شد تا در پیوستن به برادران شهیدش گوی سبقت را از دیگر همرزمانش برباید و با گذشتن از خویش، الگویی جاویدان برای دفاع از ارزش ها به یادگار بگذارد.

جاوید الاثر محمد قنبریان، کارمند بانک صادرات ایران در سمنان با ٢٠ سال سابقه کار شرافتمندانه در فروردین ماه سال ٩٥ با حضور در سوریه در راه آرمان های امام شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)  به مقام والای جاویدالاثری دست یافت تا در رهایی از قالب تنگ دنیا، دل بی تاب خود را به دو برادر شهیدش پیوند زند و در روزگاری که بصیرت انقلابی اهمیت بیشتری یافته، حجت بر همگان تمام کند.

همسر جاویدالاثر محمد قنبریان در بیان گوشه ای از ویژگی های شخصیتی او می‌گوید:«محمد قنبریان سال ١٣٥٠ در خانواده ای مذهبی در شهرستان شاهرود متولد شد. پدر او شاغل در آموزش و پرورش و مادرش خانه دار بود. از ٢٢ سالگی وارد بانک شد. وی برادر ٢ شهید است که اولی سردار احمد قنبریان فرمانده سپاه گنبد بود که در سال ٥٨ در پی درگیری با منافقین در گنبد، پیکرش به عنوان اولین شهید شهر شاهرود تشییع شد. دومین برادر وی نیز در سال ٦١ در منطقه رقابیه عراق به جمع رزمندگان مفقودالاثر پیوست».

خانم پهلوان می‌افزاید: «از همان زمان محمد قنبریان در آرزوی شهادت و حضور در عرصه جانبازی بود تا ادامه دهنده راه برادران شهید خود باشد. وی به مجرد اینکه متوجه شد در سوریه زمینه مجاهدت، حراست و دفاع از حریم حضرت زینب (سلام الله علیها) فراهم است، زمزمه رفتن سر داد تا بالاخره رضایت مادرشان را به دست آورد و بنده نیز قادر نبودم در برابر انتخاب ایشان در دفاع از حرم حضرت زینب(س) مخالفت کنم. می گفت نباید به دلیل داشتن همسر و فرزند یا داشتن پدر و مادر پیر و یا بهانه های دیگر از رفتن باز ماند و معتقد بود که اگر مسایل دنیوی را بهانه کنیم، پس چه کسی باید از حرم حضرت زینب(س) دفاع کند؟»

«محمد قنبریان از جمله مردان آسمانی متعهد این مرز و بوم بود که درسفارش و وصیت به اطرافیان و ٢ فرزند خود در نگاهداری از ارزش های اسلامی و انقلابی، همیشه بر نماز اول وقت اصرار داشت و بر حرمت خون شهدا و پاسداشت از زحمات آنها تاکید می کرد .خصیصه بارز او دستگیری از نیازمندان بود و این امر را به فرزندان خود سفارش می نمود. همچنین از دیگر ویژگی های مهم می‌توان به  خواندن نماز صبح در مسجد محل اشاره کرد.»

همسر وی می افزاید: «هنوز از سرنوشت پیکر ایشان خبر موثقی در دست نیست. او در جریان عملیاتی در منطقه خناسر در اطراف حلب سوریه با شهامت تمام آخرین جمله‌ای که در پشت بی‌سیم به فرمانده خود اعلام می‌کند این است که: من تا آخرین قطره خونم می ایستم و مقاومت می‌کنم».

بنا براین روایت، خانواده بزرگ بانک صادرات ایران نیز در کهکشان ستاره های پر فروغ شهدا و ایثارگران چشم انتظار نوری از پیکر همکار جاوید الاثر خود نشسته است.

شایان ذکر است، بانک صادرات ایران علاوه بر ٩١ شهید در دفاع مقدس و ٢ شهید درحادثه منا، تا کنون ٢ مدافع حرم حضرت زینب (س) نیز در راه دفاع از حریم آل الله تقدیم کرده است.

منبع:مهر

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top