حرکت نظام بانکی به سمت بانکداری دیجیتال

یک مقام مسئول بانکی با اشاره به نتایج تحقیقات بین المللی در حوزه کاهش شعب بانکی، گفت: نظام بانکی در حال حرکت به سمت بانکداری دیجیتال است.

 

به گزارش خبرگو ، حسین زاده در مراسم رونمایی از آخرین دستاوردها و تجهیزات حوزه فناوری در نظام بانکی گفت: تکنولوژی و دانش فنی برخی از محصولات را به دست آورده ایم و بر روی برخی از محصولات در نظام بانکی پیاده سازی شده که متفاوت است.

وی افزود: ما اکنون پا به عرصه بانکداری دیجیتال گذاشته ایم و نتایج تحقیقات بین المللی نشان می دهد همزمان که اندازه شعب در دنیا کوچک و کوچکتر می شود، حضور در شبکه های اجتماعی از سوی بانکها بیشتر شده است.

حسین زاده خاطرنشان کرد: نتایج این تحقیقات نشان می دهد که تا سال ٢٠٢٠ سهم بانکداری دیجیتال بیشتر خواهد شد و نظام بانکی به سمت بانکداری دیجیتال حرکت خواهد کرد.

مدیرعامل بانک ملی خاطرنشان کرد: بانک آفیسر در نظام بانکی اجرا خواهد شد که در این راستا خدمات ویژه ای به مشتریان ارایه خواهد شد. این درحالی است که طرح پیش فروش سکه از فردا در شعب بانک ملی آغاز می شود که بر این اساس طرح کارت سکه هم اجرا خواهد شد.

وی اظهار داشت: از سالهای گذشته پول در جیب مردم نیست و جای آن را کارت بانکی گرفته است، اکنون کارت سکه این کار را خواهد کرد و به جای سکه فیزیکی، کارت سکه در اختیار مردم قرار خواهد داشت و مردم در بانک کارگشایی حساب سکه باز خواهند کرد و سکه های خود را هم در بستر نظام بانکی جابجا و انتقال خواهند کرد.

وی با بیان اینکه نگهداری سکه اکنون امنیت لازم را در منازل ندارد، گفت: مردم با افتتاح حساب سکه می توانند سکه های خود را هم خرید و فروش کنند یا اینکه از حساب سکه خود، سکه فیزیکی در عابربانک های جدید دریافت نمایند.

رئیس شورای هماهنگی بانکها گفت: برخی افراد خلاق می توانند ایده های خود را در سایت مخصوصی معرفی کنند و بانک ملی برای آنها سرمایه گذار پیدا خواهد کرد.

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top