حاجی بابایی: دلالی بانک ها بزرگترین آسیب به اقتصاد کشور است

خبرگو: رئیس فراکسیون ولایی مجلس اعلام کرد: وقتی بازار مسکن در رکود باشد بانک‌ها با دلالی کسب درآمد می‌کنند و این بزرگترین آسیب به اقتصاد کشور است.

به گزارش خبرگو حاجی بابایی در مراسم افتتاح پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی گفت: با توجه به اینکه بخش کشاورزی زیرساخت اقتصاد کشور است باید به این نکته توجه شود که در استانی نظیر همدان که استانی محوری و کلیدی در بخش کشاورزی است حوزه کشاورزی در کنار بخش خدمات باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مؤلفه‌های اشتغال در کشور کشاورزی و خدمات است اظهار داشت: باید کشاورزی را در استان همدان در کنار حوزه خدمات قرار دهیم و این دو حوزه از یکدیگر جدا نباشند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان همدان محور ترانزیت بوده و استانی محوری و کلیدی بوده است، ابراز کرد: در منطقه غرب کشور نیاز به تولیدات کشاورزی استان همدان بسیار احساس می‌شود.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور نیازمند توازن است، تأکید کرد: باید سرنوشت اقتصاد کشور را از دلار و سکه جدا کنیم.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی نخستین ضربات در اقتصاد به تولیدکنندگان وارد می شود گفت: اقتصاد کشور ما کنترلی است اما یکی از مشکلات اساسی کشور این است که یک قسمت از اقتصاد غیرقابل کنترل و یک بخش کنترلی است به طوریکه تولید را می‌توانیم کنترل کنیم اما ارز را نمی توانیم.

رئیس فراکسیون ولایی مجلس با تأکید بر اینکه نقدینگی کشور بزرگترین آسیب را به کشور زده است اضافه کرد: عامل این آسیب بانک‌ها هستند و امروز بانک‌های کشور دلال هستند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین درآمد بانک‌ها و علت سرپا ماندن بانک‌ها رونق بخش مسکن است، تأکید کرد: از زمانیکه که در بازار مسکن رونقی وجود نداشته و این بخش با رکود مواجه بوده، بانک‌ها درآمد خود را از طریق دلالی و بالا بردن سود تأمین می‌کنند.

حاجی بابایی با بیان اینکه یک هزار و 700 میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد که دو سوم معادل 70 درصد از این میزان نقدینگی شبه پول است خاطرنشان کرد: انجماد در نقدینگی کشور وجود دارد که به دست تولیدگر نمی رسد که برای رشد تولید و توسعه باید این نقدینگی به دست تولیدگر برسد.

وی تأکید کرد: بیش از 60 درصد نقدینگی کشور هیچ تاثیری در کشور ندارد و در عوض ارز، سکه و مسکن را مورد حمله و هجمه قرار داده است.

نماینده مردم همدان در مجلس با تأکید بر اینکه کشور مشکل ارز و دلار ندارد ولی با حرکت و اقدامات برنامه‌ریزی شده و دقیق باشد تا به تعبیر مقام معظم رهبری از این پیچ تاریخی به خوبی عبور کنیم اظهار کرد: توان آمریکا برای اعمال بی‌رحمانه ترین اقدامات علیه ایران تنها در حد چند ماه است و مردم ما از این معبر نیز به سربلندی عبور می‌کنند چرا که آمریکا در هر جنگ نظامی، سیاسی، اقتصادی و غیره بیشتر از چند ماه نمی‌تواند بجنگد.

برچسب ها

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top