جلسه ویژه شورای پول و اعتبار برای زلزله اخیر در ۴ شهر

دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی با اشاره به اختصاص یک جلسه شورای پول و اعتبار برای زلزله اخیر در ۴ شهر کشور از پرداخت ۵ هزار فقره تسهیلات به زلزله زدگان کرمانشاه خبرداد.

 

به گزارش خبرگو ، به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، علیرضا قیطاسی از پیشنهاد ارائه شده توسط رؤسای شورای هماهنگی بانکها و شورای عالی کانون بانک ها و مؤسسات اعتباری خصوصی درباره اختصاص یک جلسه شورای پول و اعتبار به موضوعات مرتبط با حادثه زلزله (کرمانشاه، کرمان، ملارد، شیراز) خبر داد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در شورای هماهنگی بانک ها و کانون بانک ها و مؤسسات اعتباری خصوصی و همچنین جلسات کمیته منتخب، گفت: در نهایت پیشنهاد شد در جهت همراستایی بیشتر شبکه بانکی در خصوص موضوعات مرتبط با حادثه دیدگان یک جلسه شورای پول و اعتبار به امر رسیدگی به پیشنهادات مشترک شورای هماهنگی بانک های دولتی و کانون بانک ها و مؤسسات اعتباری خصوصی اختصاص یابد.

دبیر شورای هماهنگی بانکهای دولتی عملکرد بانکهای عامل، ۷ بانک (ملی، صادرات، سپه، تجارت، ملت، کشاورزی و مسکن) را پیرامون اعطای تسهیلات به حادثه دیدگان زلزله کرمانشاه مطلوب ارزیابی کرد و افزود: حدود ۹ هزار و ۶۸۲ مورد به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات معرفی و تاکنون حدود ۵هزار نفر از تسهیلات مورد نظر استفاده کرده اند.

وی درخصوص امهال تسهیلات نیز اظهارداشت: از تاریخ ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۶ (تاریخ وقوع زلزله) تمامی عملیات پیگیری مطالبات متوقف و از طریق رسانه­ های جمعی نیز به همه مردم مناطق زلزله زده اعلام شده که تمامی تسهیلات آنها با تأیید ستاد بحران مشمول امهال شده است.

دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی افزود: از نظر شبکه بانکی تسهیلات همه افراد امهال شده تلقی شده و هیچگونه اقدامی در جهت وصول مطالبات صورت نگرفته است.

منبع:مهر

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top