ترامپ حرف زد؛ دلار کاهش یافت و بورس جهانی فرو ریخت

خبرگو: اتهام زدن ترامپ به اتحادیه اروپا و چین مبنی بر دستکاری در ارزش پول توسط این کشورها باعث کاهش نرخ دلار و ریزش بورس های جهانی شد.

 به گزارش خبرگو اظهارات ترامپ موضوع قابل توجهی برای مطالعه کارشناسان اقتصادی و سیاسی است.یکی از خبرنگاران آمریکایی در واکنش به همین امر با لحن کنایه آمیزی به توئیت ترامپ خطاب به روحانی اشاره کرد و در مورد نتایج این پرگویی ها نوشته است: یکی از مهمترین تهدیدات امنیت ملی برای آمریکا افزایش کلمات هر توئیت از 140 حرف به 280 حرف بود!

این خبرنگار در واقع بیشتر شدن ظرفیت حروف در نگارش توئیت را برای افرادی همچون ترامپ، همچون دادن شمشیر در دست یک زنگی مست دانسته که تهدیدی برای امنیت ملی است.

امروز ارزش سهام بازارهای آسیایی به دلیل نگرانی از اقدامات تعرفه ای و سیاست های اقتصادی محافظه کاران آمریکا به شدت کاهش پیدا کرد و انتظار می رود با کاهش ارزش دلار احتمالا سیاست های تعرفه ای ترامپ تقویت شود. اظهارات روز جمعه ترامپ با تهدیدهای جدیدی درباره کاهش تعرفه بر روی همه کالاهای وارداتی از چین باعث عمده فروشی بیش از اندازه در بازار وال استریت و بازارهای سهام آمریکا در همین روز شد.

بازارهای سهام آسیا نیز از بازار وال استریت آمریکا پیروی کردند تا شاخص بورس نیکی ژاپن 1.4 درصد و سهام بازارهای استرالیا و کره جنوبی هر کدام 0.9 درصد کاهش یافتند. ارزش سهام چین هم با قیمتهای کمتری بازگشایی شد و در نتیجه ارزش سهام بازارهای آمریکا و اروپا امروز کاهش قابل توجهی داشت.

اصلاح شده چهارشنبه, 03 مرداد 1397 11:27

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top