بورس سپر محافظ سرمایه مردم/فرصت طلایی سرمایه‌گذاری دربازار سرمایه

معاون سابق سازمان بورس، بازار سرمایه را محافظ سرمایه مردم در مقابل نوسانات قیمتی ارز دانست و گفت: فرصت طلایی برای سرمایه‌گذاری در بورس فراهم است.

به گزارش خبرگو ، به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، محمودرضا خواجه نصیری در تشریح فرصت های پیش روی بازار سرمایه  پیرامون نوسانات ایجاد شده در بازار سکه و ارز گفت:فرصت سرمایه گذاری در بورس فرصتی مغتنم برای کسانی است که از افزایش قیمت ارز و طلا نگران شده و احساس می کنند که دارایی های آنها بی ارزش شده است.

وی افزود: درحال حاضرشرکت های بورسی از دارایی های فراوانی برخوردار هستند و با توجه به اینکه این دارایی ها  با قیمت های پایین تری از  نرخ دلار خریداری شده اند، می توان دریافت که با افزایش قیمت دلار و ارز ارزش آنها افزایش پیدا می کند و این دارایی ها ارزش بالقوه بیشتری را دارند.

معاون سابق سازمان بورس تصریح کرد:همچنین  بسیاری از این شرکتها به واسطه وجود صادرات  و منابع ارزی بسیاری، می توانند در دوره های آتی از این موضوع بهره برده  و سود خود را بیشتر کنند.

به گفته خواجه نصیری با وضعیت اقتصادی حاضر و درشرایطی که با  بالا رفتن قیمت طلا و ارز هیجان عجیبی در بازارهای سکه، ارز و طلا و حتی درحوزه مسکن  ایجاد شده است ،  بازار بورس قیمت های خود را حفظ کرده و این به معنای آن است که فرصتی طلائی برای سرمایه گذاران به وجود آمده است  تا اگر از افزایش قیمت بازارهای یاد شده نگران هستند  و می خواهند نقدینگی آنها  با کاهش ارزش بیشتری مواجه نشود در بازار بورس سرمایه گذاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد این فرصت سرمایه گذاری، فرصتی مناسب است که می تواند بخش زیادی از مسائل نگران کننده برای مردم از حیث عقب ماندن از روندهای رشدی بازار سکه و ارز را از بین ببرد و در عین حال آنها در  جایی  سرمایه گذاری کنند که سرمایه آنها به تولید ، تقویت ساختار اقتصادی کشور و بهبود وضعیت مردم در آینده کمک کند.

به گفته معاون سابق نظارت بر بازار و بورسهای سازمان بورس،از آنجا که در بازار بورس معاملات آزادانه و با قوانین کاملاً منصفانه صورت می گیرد،  نه تنها نگرانی ندارد بلکه این سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران سود آور است.

خواجه نصیری با اشاره به اینکه سوابق روند بازارها در شرایط مشابه نشان می دهد که ورود به بازار سهام با تصور ریسک بالای سرمایه گذاری ،نسبت به بازار سکه یا دلار با تاخیر و بعضا تردید انجام می شود تصریح کرد: از سوی دیگرروند بلند مدت این بازار نشان می دهد که سرمایه گذاران دراین بازار توانسته اند به خوبی ارزش سرمایه خود را افزایش دهند و بهترین سپر را در مقابل نوسانات قیمت دلار ایجاد کنند.

وی افزود: در شرایط فعلی ورود مردم به بازار سرمایه، خرید سهام شرکت ها و حرکت نقدینگی به سمت بازار سرمایه تنها راهی است که می تواند مشکلات به وجود آمده در سر راه اقتصاد کشور و هم پیچیدگی های کنترل بازار و نقدینگی ها را به راحتی حل کند و در کنار آن  به مردم راه حلی نشان دهد که بتوانند آنچه را که به واسطه افزایش قیمت ارز در ماه های گذشته از دست داده اند ؛دوباره بدست بیاورند .

اصلاح شده چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397 05:12

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top