بهره‌مندی مردم آذربایجان شرقی از ۱.۵هزار میلیارد وام بانک صادرات

حمایت‌های بانک صادرات در آذربایجان شرقی علاوه بر اعطای ٧٣١٤ فقره تسهیلات در بخش‌های تولید، اشتغالزایی و پرداخت وام‌های قرض الحسنه ضروری، با ساخت مدارس و خانه‌های بهداشت همچنان ادامه دارد.

 

به گزارش خبرگو ، و به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک طی ٦ ماه ابتدای سال ٩٦ با اعطای ٧٣١٤ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ١٥٤١ میلیارد ریال، اغلب بخش های اقتصاد مقاومتی استان آذربایجان شرقی را پوشش داد که در راستای بهبود رونق تولید ٤٥ بنگاه کوچک و متوسط بالغ بر ٣٥٠ میلیارد ریال از تسهیلات حمایتی بانک برخوردار شده اند. همچنین ٥٦١ فقره تسهیلات به میزان بیش از ٤٧٢ میلیارد ریال برای خرید مسکن اقشار ویژه در اختیار خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران قرار گرفته است.

گفتنی است، مبلغی بالغ بر ٣٨ میلیارد ریال تسهیلات برای تقویت مشاغل خانگی به ٣٥٢ نفر از معرفی شدگان سازمان های حمایتی تخصیص یافته است.

همچنین ٣٩٢ فقره وام قرض الحسنه طی این مدت به ارزش بیش از ٦٣ میلیارد ریال از منابع بانک صادرات ایران برای نوسازی و بهسازی مسکن روستایی هزینه شده است. حمایت این بانک  از ١٣ زندانی معسر با پرداخت ٣/٣ میلیارد ریال وام قرض الحسنه در استان ادامه یافته و با پرداخت ٥٩٥١ فقره وام قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه بالغ بر ٦١٤ میلیارد ریال در رونق بخشی به امر ازدواج در شهرستان های مختلف آذربایجان شرقی تا پایان شهریور ماه امسال تکمیل شد.

شایان ذکر است، مانده تسهیلات اعطایی(جاری و غیر جاری) بانک صادرات ایران در این استان تا پایان شهریور ماه سال جاری قریب به ٢٥ هزار میلیارد ریال بوده که تقریبا ١٠ درصد تسهیلات پرداخت شده شبکه بانکی کشور در آذربایجان شرقی به حساب می آید.

اقدامات خیرین بانک صادرات ایران در آذربایجان ماندگار می‌شود

همچنین به دنبال وقوع سیل فروردین ٩٦ در استان های آذربایجان شرقی و غربی، کارکنان بانک صادرات ایران ضمن ابراز همدردی با سانحه دیدگان و در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود، با تقدیم وجوه بازخرید مرخصی خود کمکی بالغ بر ١٩ میلیارد ریال در قالب خرید ٣ دستگاه آمبولانس برای دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اعطای یک دستگاه خودرو ون به آموزش و پرورش شهرستان شبستر، اعطای کمک نقدی بلاعوض به ١٥٢ نفر از خانواده های آسیب دیده به میزان ٤ میلیارد و ٤٨٠ میلیون ریال، ساخت یک باب مدرسه ٣ کلاسه و یک باب خانه بهداشت به حمایت از مردم این استان پرداختند.

منبع:مهر

اصلاح شده یکشنبه, 28 مرداد 1397 04:38

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top