بانک مهر ایران 3700 میلیارد تومان طی 4 ماه گذشته تسهیلات داد

خبرگو: در چهار ماه نخست سال جاری 3700 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به ۳۱۰ هزار نفر از متقاضیان در سراسر کشور توسط  بانك مهر ایران پرداخت شده است.

به گزارش خبرگو مدیرعامل بانک مهر ایران در مراسم افتتاح شعبه اسدآباد بانک قرض الحسنه مهر ایران با بیان اینکه ۵۳۰ شعبه فعال در سراسر كشور به خدمت رسانی مشغول هستند گفت: این شعبه با هدف ارائه خدمت در بستر قرض الحسنه به نیازمندان واقعی جامعه افتتاح شده است تا مردم بتوانند با استفاده از طرح های تسهیلاتی متنوع این بانك مشكلات مالی خود را برطرف سازند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون بیش از ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفردر این بانک افتتاح حساب کرده اند، تصریح كرد: بانك قرض الحسنه مهر ایران در ۱۰ سال گذشته به بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تسهیلات قرض الحسنه با كارمزد ۴ درصد و كمتر پرداخت كرده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران با اشاره به اینکه در سال گذشته ۷۵۲ هزار نفر تسهیلات قرض الحسنه دریافت کردند، گفت: در چهارماه امسال نیز به ۳۱۰ هزار نفر تسهیلات پرداخت شده و امیدواریم تا پایان سال یک میلیون نفر از این طرح های تسهیلاتی بهره مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: رمز موفقیت بانک قرض الحسنه مهر ایران به دلیل صادقانه عمل کردن در پرداخت تسهیلات و معتقد بودن مشتریان بانک به اصول و مبانی دینی و اخلاقی است.

اکبری، ضمن تاکید بر رعایت اصول مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع در بانک قرض الحسنه مهرایران اظهارداشت: این بانك به دنبال جذب مشتریان بیشتر است چرا كه مشتری بیشتر به معنای افزایش منابع و در نتیجه ارائه خدمات بیشتر به مردم می باشد.

اکبری با بیان اینکه بانک افتخار دارد که هیچ فعالیتی به جز اعطای تسهیلات قرض الحسنه ندارد، تصریح كرد: همه تسهیلات پرداخت شده در این بانك با كارمزد كمتر از چهار درصد صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: تمامی مردم شهر، حساب‌های جاری خود را به بانک قرض الحسنه مهر ایران منتقل کنند و مطمئن باشند که تحول بزرگی در پرداخت تسهیلات خرد به مردم ایجاد خواهد شد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به اینکه تسهیلات این بانک از یک میلیون تومان تا ۲۰ میلیون تومان است، خاطرنشان كرد: این مبلغ، مشكلات مالی افراد بیشتری از جامعه به ویژه در مناطق محروم و كمتر برخوردار را پوشش خواهد داد.

وی با بیان اینکه بانک قرض الحسنه مهرایران به طور کامل مردمی و اجتماعی است، گفت: مشتریان این بانک اشخاص حقیقی هستند و ما به شخصیت‌های حقوقی تسهیلات پرداخت نمی‌كنیم.

اکبری با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته بر روی مسائلی چون درمان، ازدواج و تأمین معیشت تمرکز داشتیم، اظهار کرد: در سال جاری بر روی حمایت از كالای ایرانی و ایجاد تقاضا تمركز كردیم و به خریداران كالای ایرانی تسهیلات پرداخت می‎ کنیم.

وی افزود: فعالیت در بخش گردشگری، کار آفرینی، کسب و کارهای خرد، توسعه کسب و كارهای موجود را امسال در رأس امور كاری قرار دادیم.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران تصریح کرد: شعبه اسدآباد در رده بندی بانکی در جایگاه چهارم قرار دارد و باید در عرض یک سال این شعبه به تثبیت برسد و با خدمات بهتر درجه خود را افزایش دهد.

اکبری خاطرنشان کرد: البته منابع از استان‌های برخوردار به استان‌های کم برخوردارتر منتقل می‌شود و در استان‌هایی چون تهران و اصفهان حدود ۷۰ درصد منابع در داخل استان به عنوان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می‌شود.

وی گفت: ۹۰ درصد منابع جذب شده در استان همدان نیز در همین استان به عنوان تسهیلات پرداخت و ۱۰ درصد باقی مانده نیز به عنوان ذخیره قانون نزد بانک مرکزی سپرده گذاری می‌شود و نمی‌توانیم آن را به عنوان تسهیلات پرداخت کنیم.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران افزود: افرادی که حساب جاری در این بانک افتتاح کنند می‌توانند امتیاز دریافت وام قرض الحسنه كسب كنند و حتی افراد نیازمند یا بستگان خود را به بانك معرفی نمایند.

اکبری با اشاره به اینکه طرح همیاران مهر یکی از طرح‌های برجسته برای کمك به همنوعان است، تصریح كرد: افراد می‌توانند به اندازه كه توان دارند در بانك قرض الحسنه مهرایران سپرده گذاری كنند تا از محل آن به اقشار نیازمند جامعه كمك شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۳۳ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار توانستند هر یک ۳ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خاطرنشان کرد: این افراد در عرض ۲ هفته معرفی و در مدت ۲ ماه تسهیلات خود را اخذ کردند.

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top