بانک شهر مطمئن‌ترین بانک تخصصی شهرداری‌ها

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات بانک شهر در حمایت از مدیریت شهری گفت: این بانک مطمئن‌ترین بانک تخصصی برای شهرداری‌هاست.

 

به گزارش خبرگو ، و به نقل از بانک شهر، عبدالرضا مصری با اشاره به نیازهای کلانشهرها برای توسعه و پیشبرد، گفت: به‌دلیل این‌که شهرداری‌ها منابع مورد نیاز خود را به‌صورت تدریجی دریافت می‌کنند و نمی‌توانند به صورت یکجا به اجرای پروژه های بزرگ و سرمایه گذاری بپردازند، این بانک منابع مورد نیاز برای این اقدامات را که از سرمایه مردم است به مدیریت شهری در شهرهای مختلف پرداخت و برای خود آنها هزینه می‌کند.

وی در ادامه افزود: بانک شهر بهترین بانکی است که شهرداری‌ها می‌توانند فعالیت‌ها و سرمایه گذاری‌های عمده و گسترده خود را در تمامی حوزه‌ها از طریق آن انجام دهند.

 عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعامل تنگاتنگ بین شهرداری‌ها و بانک شهر، تصریح کرد: اتفاق خوشایندی است که شهرداری‌ها با توجه به مأموریت‌ها و مسئولیت‌هایی که از یکسو بر عهده دارند و همچنین منابعی که اصطلاحاً به صورت قطره چکانی به دست آنها می‌رسد، بانکی تخصصی برای خود داشته باشند تا بتوانند با اطمینان به منابع آن بانک، به اجرای پروژه‌های بزرگ دست بزنند.

مصری در ادامه گفت: همچنین نباید از یاد برد درقانون به شهرداری‌ها برای اجرای پروژه‌های بزرگ اجازه انتشار اوراق مشارکت داده شده اما انتشار این اوراق نیاز به یک بانک عامل دارد و بدون شک بهترین و مطمئن‌ترین بانک برای انتشار این اوراق و راه اندازی پروژه‌های بزرگ که مردم نیز به آن اطمینان دارند بانک تخصصی همانند بانک شهر است که منابع قابل اطمینان نیز در دست دارد.

خبرگو
تازه ترین اخبار ایران و جهان

 

تصاویر

Top